Používate tieto valčeky len na oblečenie? Robíte chybu, dokážu omnoho viac!

Tieto valčeky na čistenie oblečenia sú pri starostlivosti o šatstvo skutočne neoceniteľné. Tam však možnosti ich využitia ani zďaleka nekončia.

Valčeky na oblečenie sú snáď povinnou výbavou v každom šatníku. Vďaka nim sa rýchlo a jednoducho zbavíme chĺpkov a nečistôt z našich kabátov, svetrov či iných kúskov oblečenia. My vám však ukážeme, že títo malý pomocníci dokážu omnoho viac. Len musíte vedieť, ako ich použiť. :-)

Na zásuvky a ťažko dostupné miesta

Lint-Roller-Uses-4

Do zásuvky v kuchynskej linke sa môžu ľahko dostať nečistoty či omrvinky z jedla. Jednoducho ich odstránite pomocou valčeka na oblečenie.

Na vyčistenie stien

images (4)

Ak sa chystáte maľovať, je potrebné, aby ste steny dostatočne očistili od nečistôt. V tejto veci vám valček skvele pomôže. Prebehnite s ním po stene a máte istotu, že všetky nečistoty a prach sú pred maľovaním zo stien preč.

Na rozbité sklo

Lint-Roller-Uses-7

...

Rozbité sklo na zemi alebo kuchynskej linke môže byť veľmi nepríjemné. Malé čiastočky totiž rýchlo prehliadneme a môžu sa nám  zapichnúť do nohy alebo poraniť ruku. Aj s týmto problémov vám pomôže valček. Prejdite ním po povrchu a valček zachytí aj tie najmenšie čriepky skla.

Do kabelky

Lint-Roller-Uses-3

V kabelke nosíme množstvo vecí  a časom sa nevyhneme tomu, že sa v nej objavia omrvinky či iné drobné nečistoty. Na ich odstránenie použite valček – stačí niekoľkokrát prejsť po vnútornej časti kabelky a vnútro je dokonale čisté.

Závesy bez prachu

Lint-Roller-Uses-16

Ak máte v byte závesy alebo tienidlá, určite viete, že sú to v podstate obrie lapače prachu, ktoré je potrebné udržiavať a pravidelne čistiť. V opačnom prípade nám prach nahromadený na týchto povrchoch môže spôsobiť nepríjemné respiračné problémy. Z času na čas prebehnite po povrchu závesov valčekmi. Dokážu spoľahlivo odstrániť prach a nečistoty.

V aute ho majte vždy poruke

Lint-Roller-Uses-6

Vnútro auta sa aj pri tej najlepšej starostlivosti časom zanesie nečistotami, ktoré dnu prinesieme na topánkach, alebo počas maškrtenia na zadnom sedadle. Ak vozíte v aute domáceho miláčika, určite sa tiež pasujete s pravideľným odstraňovaním chlpov, ktoré sa dostanú všade. Najlepším spôsobom ako tieto problémy vyriešiť, je opäť použiť valček. Majte ho vždy poruke a s nečistotami sa popasujete rýchlo a jednoducho.

Perfektný na ihličie

Lint-Roller-Uses-11

Hoci je už po Vianociach, tento tip si určite zapamätajte na nadchádzajúce sviatky. Ak máte živú jedličku, určite často riešite upratovanie opadaného ihličia. Valček vám pomôže rýchlo a jednoducho udržať priestor pod stromčekom čistý.

Poriadok s vlasmi raz-dva

Lint-Roller-Uses-14

Valček vám pomôže rýchlo a jednoducho upratať zvyšky vlasov po strihaní. Ak sa dostanú na ťažko dostupné miesta alebo na oblečenie, valčeky sa s nimi vysporiadajú jedna radosť.

Na čistenie sedačky, tienidla aj plyšových hračiek

Čalúnené ako aj iné textilné povrchy udržíte v čistote vďaka týmto šikovným pomocníkom. Stačí niekoľko krát prejsť po povrchu a hneď uvidíte, koľko nečistôt ste odstránili. Rovnako pomôžu valčeky aj pri odstraňovaní prachu z plyšových hračiek.

Lint-Roller-Uses-5

Lint-Roller-Uses-2

Lint-Roller-Uses-20