Potrebujete rýchlo doplniť diakritiku do dlhého textu? Pomôže vám tento geniálny nástroj

Tento nástroj vám dokáže ušetriť veľa času aj námahy pri písaní textu na počítači. Pokiaľ potrebujete doplniť do dlhého textu diakritiku alebo skontrolovať, či ste v ňom neurobili preklepy, zíde sa aj vám. Vyskúšajte, ako funguje.

Nie každý je zvyknutý písať na počítači s diakritikou, občas sa však nevyhnete situácii, kedy je to potrebné. Písať iba holý text bez mäkčeňov a dĺžňov je však pre mnohých pohodlnejšie a rýchlejšie. S tým si v obyčajných emailoch či na Facebooku síce vystačíte, no v oficiálnej komunikácii s úradmi či nadriadenými potrebujete text, ktorý je na úrovni. A to aj v prípade, ak sa napríklad uchádzate o zamestnanie alebo píšete nejaké oficiálne dokumenty či listy klientom či firemným partnerom.

Upraví text za vás

Našťastie, existuje šikovný nástroj, ktorý dokáže do vášho textu diakritiku doplniť za vás. Stačí, keď napíšete na počítači text, vložíte ho do okna na webovej stránke, ktorá na to slúži, a kliknete na „Doplň diakritiku“. V tom momente tento nástroj doplní do textu diakritiku za vás. Pokiaľ budete text písať rovno do okna na webovej stránke, priebežne vám bude slová opravovať a diakritiku do nich dopĺňať.

Upozorní aj na drobné chyby

Niekedy vám program farebne zvýrazní, že je viacero možností, ako dané slovo napísať, a nechá na vás, aby ste rozhodli, ako je to vo vašom prípade správne. Pokiaľ slovo nepozná, bude v sivom bloku, a dá vám tak najavo, aby ste ho prepísali ručne. Pre vás to môže byť signál, že je v slove chyba alebo preklep, ktorý by ste možno inak prehliadli. Ak teda napríklad patríte aj k ľuďom, ktorým písanie s diakritikou nerobí problémy, určite vám dobre padne, ak vám tento nástroj skontroluje váš text. Prostredníctvom neho sa môžete uistiť, že v ňom nemáte žiadne chybičky krásy, ktoré občas v rýchlosti dokáže urobiť ktokoľvek.

Ukážka použitia nástroja.
Ukážka použitia nástroja. Foto: ADN

Kde ho nájdete?

Nástroj, ktorý upraví váš text, doplní vám doň diakritiku a upozorní vás na prípadné chyby, nájdete TU. Takto si ho môžete vyskúšať aj sami a uvidíte, ako funguje. Spoliehať sa iba na techniku však neodporúčame. Preto aj po tom, ako vám tento nástroj doplní do viet mäkčene a dĺžne, radšej všetko sami skontrolujte ešte predtým, než text odošlete adresátovi.

Dnes najobľúbenejšie