Zabudnite na drahé salóny: Stačí tento tip a za pol hodinka máte nohy hladké a jemné ako hodváb!

Máte taktiež v lete problém obuť si pekné sandále kvôli zhrubnutej a nepeknej pokožke na nohách? Máme pre vás výborné tipy, ako tento problém vyriešiť doslova cez noc.

pedikúra ponožky, ako používať

Ponožky na pedikúru

V súčasnej dobe na modernom trhu kozmetiky môžete nájsť mnoho rôznych produktov, ktoré vám umožnia, aby sa vaše nohy zotavili v krátkom čase. A medzi mnohými produktami sa veľkej obľube tešia práve ponožky na pedikúru. 

A naozaj, tento prostriedok je veľmi efektívny, ale ako to už býva, za kúpu tejto kozmetickej pomôcky si poriadne priplatíte. My vám prezradíme tajomstvo, ako urobiť takéto pedikúrové ponožky doma .

Výsledkom je hladká a jemná pokožka nôh. Príprava vám nebude trvať dlhšie ako 15 minút a všetko potrebné nájdete doma.

Ponožky na pedikúru

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Návod na pedikúrové ponožky, ktoré vyrobíte doma. Nie je potrebné zbytočne míňať peniaze a výsledok vás milo prekvapí!

BUDETE POTREBOVAŤ

  • 2 polievkové lyžice citrónová šťava
  • 6 tabliet aspirínu
  • 2 polievkové lyžice glycerolu
  • 100 ml teplej vody
  • 2 páry ponožiek

Postup

Vo vhodnej nádobe rozdrvte aspirínové tablety na prášok. Potom rozpustite tento prášok a citrónovú šťavu vo vode a do výsledného roztoku pridajte glycerín.

pedikúra na nechty

Naneste zmes na problémové oblasti pokožky nôh. Ak cítite pálenie alebo svrbenie, procedúru prerušte. Mali by ste pociťovať len šteklenie a brnenie. 

pedikúra nohy doma

V závislosti od reakcie pokožky sa roztok zriedi vodou. 

kúpeľ na pedikúru

Nasaďte si na nohy bavlnené ponožky, ktoré vám nebude ľúto použiť a namočte ich do roztoku (ak nechcete použiť celú plochu ponožiek, naneste len na problémové miesta na nohách -päty, špičky prstov.

pedikúra pre behanie nôh

Následne upevnite okolo ponožiek fóliu a zaistite lepiacou páskou.

pedikúra pre krátke nechty

Nechajte pôsobiť pol hodiny. Potom si dôkladne umyte nohy tečúcou vodou a naneste hustý výživný krém. Potom opäť dajte na nohy pokožky, aby sa nohy nevysušili – účinok tak bude oveľa výraznejší.

Vezmite prosím na vedomie, že je lepšie zostať takto v ponožkách celú noc, ale ak nemáte inú možnosť, môžete nechať pôsobiť len niekoľko hodín. 

pedikúra pre ošklivé nechty

Procedúra pomáha pokožke nôh zbaviť sa starých odumretých buniek a preto je po procedúre vhodné použiť pemzu – musíte ale  postupovať veľmi opatrne, pretože pokožka pôjde oveľa ľahšie, ako zvyčajne.