Nedrhnite, vyskúšajte toto: Ponorte drevený riad na noc do tohoto roztoku a ten výsledok uvidíte ráno!

Perfektná rada na drevené varešky, doky na krájanie a ďalší riad: Ponorte ich na noc do tohto roztoku – výsledok uvidíte ráno!

Drevené varešky, klepáčik na mäso či doska na krájanie – niečo z toho sa určite nájde aj vo vašej domácnosti. Ja mám doma takéhoto riadu skutočne veľa a naučila som sa, ako mu predĺžiť životnosť, perfektne ho vydezinifikovať a vrátiť mu farbu v jednom kroku – stačí tento kúpeľ!

Budú ako nové a perfektne čisté!

Do lavóra alebo umývadla nalejte vodu, pridajte ocot a nechajte v tomto kúpeli namočené 2-3 hodiny. Drevený riad bude ako nový. Túto procedúru je pre životnosť dreveného riadu dobré opakovať raz za mesiac.

Tmavé varešky vyblednú a nové nezhnednú

Stačí ak ich namočíte do roztoku vody s pár lyžičkami sódy bikarbóny. Budú opäť také, ako keď ste ich kúpili.

Drevo nenasaje tuk

Stačí, ak takýto riad pred použitím namočíte do studenej vody. Rovnaká finta funguje aj na dosku, na ktroej ste miesili cesto, najskôr ju opláchnite pod studenou vodou, až potom umyte teplou.

Odstránite zápach v momente

Prekrojte citrón, otvorenú polovicu obaľte v soli a prechádzajte po povrchu dreveného riadu. Zápach a baktérie tak zničíte ako šibnutím čarovného prútika.

Ak ste na dosku položili pokazené mäso a všimli ste si to neskoro

Nestačí len umyť saponátom, baktérie sú veľmi húževnaté a môžu prežiť na drevenom povrchu. Istotu máte vtedy, ak povrch dosky pretriete papierovou utierkou namočenou do octu a následne papierovou utierkou namočenou do peroxidu vodíka. Nechajte pôsobiť a potom umyte ako zvyčajne.

Dnes najobľúbenejšie