Do vody na nohy pridala niekoľko strúčikov cesnaku. Dôvod môže pomôcť aj vám!

Surovina, ktorú má doma snáď každý z nás. Mnohí ľudia netušia, čo všetko cesnak v skutočnosti dokáže!

Vo varení sa cesnaku nič nevyrovná a podobne je to aj v medicíne. Verte či nie, cesnak sa dá využiť v celej rade iných oblastí!

Vedeli ste, že tí najlepší rybári vďačia za svoje úlovky aj cesnaku? O nečakaných možnostiach využitia tejto rastliny sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Nečakané spôsoby použitia cesnaku

Liek na akné

Drvený cesnak stačí pridať do pleťovej masky a pleťovej vody. Cesnakom tiež možno potierať zapálenú pokožku, keďže cesnak pôsobí antibakteriálne.

 

Liečba plesní na nohách

Cesnak si hravo poradí s hubovými ochoreniami. Stačí dať 10 rozkrájaných strúčikov na 1 liter vody a nohy vo vzniknutom roztoku máčať. Pleseň nemá šancu!

...

Liek na bolesť zubov

Vyplachovanie úst cesnakovou tinktúrou výrazne pomáha zbaviť ďasná a zuby škodlivých baktérií. Neznamená to však, že nahradí zubára.

Liečba ušných infekcií

Cesnakový olej je prírodné antibiotikum. Už pár kvapiek pomôže vyrovnať sa s bolesťou v ušiach a bojuje s infekciami.

Posyp na ľad

Cesnak znásobí účinok soli, ktorou v zime posypujeme ľad.

odstránenie triesky

Kúsok jemne nasekaného cesnaku priložte na postihnuté miesto a prilepte leukoplastom. Nechajte pôsobiť asi jednu hodinu.

Proti hmyzu

Tinktúra z cesnaku bojuje nielen s baktériami, ale tiež odpudzuje hmyz.

Na rybačke

Skúsení rybári vedia, že ryby priťahuje vôňa cesnaku.

Liečba prechladnutia

Cesnak bojuje s vírusmi a všeobecne posilňuje imunitný systém. Existuje mnoho ľudových prístupov k liečbe založených na cesnaku, ale azda najväčšmi funguje proti nachladnutiu. zohrejte 1/2 litra mlieka, pretlačte cesnak a potom zmiešajte teplé mlieko s 10 kvapkami cesnakovej šťavy.

 

O priaznivých účinkoch tejto rastliny môžeme hovoriť celé hodiny… Jedno je však rokmi overené: cesnak výborne funguje aj ako prevencia proti ochoreniam. Stačí každý deň zjesť aspoň jeden strúčik.