Vďaka tomuto som sa vyhla operácii a neznesiteľným bolestiam zápästia: Za pokus nič nedáte a ak máte podobný problém, toto odporúčam všetkými desiatimi!

Práve začiatkom leta som pred troma rokmi behala po vyšetreniach s nepríjemnými bolesťami ruky – diagnóza - Syndróm karpálneho tunela a prognóza operácia.

Práve začiatkom leta som pred troma rokmi behala po vyšetreniach s nepríjemnými bolesťami ruky – diagnóza – Syndróm karpálneho tunela a prognóza operácia. Priznám sa, že som bola za, pretože bolesti, ktoré ma trápili najmä v noci boli skutočne na nevydržanie. O tom, že som sa musela vzdať milovaného pletenia, vyšívania a pečenia ani nehovorím. Dcéra pátrala, či má niekto podobný problém a podarilo sa mu nejakým spôsobom zmierniť bolesti – jesť Ibalgin od rána do večera som skutočne nechcela. Dcéra našla skúsenosť jednej pani, s ktorou sa podelila na internete (rada by som jej poďakovala, tak aspoň takto na diaľku). Naozaj mi to pomohlo a operáciu chvalabohu zatiaľ nepotrebujem. Možno to pomôže aj vám, ak vás trápi podobný stav.

Potrebujeme:

Lesanu 500 ml

5 listov Aloe Vera (zdravú rastlinu, dužinaté listy – dĺžka cca 15 cm a 2 cm šírka)

15-20 ks Acylpirínu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Všetko som len zmiešala a nechala lúhovať v chladničke týždeň. Keďže som najväčšie bolesti mala v noci, keď bola ruka v pokoji (brnenie prstov, pálenie, bolesť a pocit, že neviete čo s rukou – žiadna poloha nie je pohodlná). Natrela som a bolesti sa mi hneď zdali miernejšie. Natierala som si ruku každý deň a asi po 3 týždňoch som už nepotrebovala obstreky ani lieky proti bolesti. Manžel používa tento obklad na „tenisový lakeť“ a tiež sa mu uľavilo. Ak máte špeciálne kožné problémy, radšej sa poraďte s lekárom, ja som nemala žiadne problémy, ale neviem, ako ľudia s ekzémami a podobne. Používala som asi mesiac, ale pre istotu ho mám stále poruke. Skladujem ho v komore na tmavom mieste – ale vydrží v pohode aj pri izbovej teplote. Keď sa sem-tam bolesť ozve, natriem a mám pokoj. Listy som nevyberala z tekutiny, mám pekne vo fľaške, naložené v Lesane.

Takže mne tento „liek“ veľmi pomohol, ak máte aj vy bolesti a nechcete jesť lieky proti bolesti, možno to stojí za skúšku. Neviem, či sa to dá použiť aj na iné problémy, nám pomohlo pri karpánom tuneli a tenisovom lakti.

Ľudmila B.