Kozmetička to radí každému, koho trápia pigmentové škvrny na rukách: S týmto zázrakom miznú za 24 hodín a pokožka skrásnie!

Stmavnuté škvrny na pokožke sa môžu vyskytnúť na viacerých miestach na našom tele.

Stmavnuté škvrny na pokožke sa môžu vyskytnúť na viacerých miestach na našom tele. Najtypickejšie sa však objavujú na rukách. Tmavnutie týchto partií nastupuje postupne a výraznejšie vystupujú napríklad po vystavovaní sa slnečnému žiareniu, pri ktorom sa koža ešte viac vysušuje. Tmavých škvŕn sa však dá efektívne zbaviť a nepotrebujete na to drahé kozmetické prípravky. Pomôžu ingrediencie z vašej kuchyne.

Najlepšia pomoc na pigmentové škvrny na rukách

Túto metódu mi odporučila moja známa kozmetička, ktorá presadzuje prírodné metódy a postupy. Táto pomoc na pigmentové škvrny sa mi skutočne osvedčila, prvé miznutie škvŕn môžete vidieť už o 24 hodín.

Potrebujeme:

dve polievkové lyžice petržlenovej vňate

jednu čajovú lyžičku citrónovej šťavy

Postup:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

V hrnci priveďte do varu asi 200 ml vody a petržlenovú vňať. Následne stiahnite plameň a varte ešte približne päťnásť minút. Nakoniec nechajte odvar vychladnúť, sceďte a pridajte šťavu z citróna. Umiestnite ho, napríklad v zaváracej fľaške, do chladničky. Pomocou vaty alebo kozmetického tampónu si tonikum nanášajte na miesta s pigmentovými škvrnami, a to každé ráno a večer. Vmasírujte krúživými pohybmi, pričom prvé miznutie škvŕn by ste mali spozorovať už po 24 hodinách.

Takto pokračujte každé ráno a večer, až kým škvrny úplne nezmiznú, avšak asi každé tri dni si uvarte nový odvar. Pigmentové škvrny sa však môžu po čase vrátiť a v takom prípade jednoducho tento postup zopakujte. A prečo práve petržlen a citrónová šťava? Petržlen má regeneračné a bieliace účinky na pokožku a citrónová šťava má takisto zosvetľujúci efekt.

Ďalšie domáce recepty, ktoré fungujú výborne

Jablčný ocot a biely jogurt

Spojenie týchto dvoch surovín má vyživovaciu a bieliacu schopnosť. Ošetruje a už po prvej aplikácii pocítite jemnejšiu a mäkšiu pokožku, ktorá sa postupnou aplikáciou zosvetlí. Zmiešajte jogurt s octom, naneste na tmavé miesta a nechajte pôsobiť, kým zmes zaschne. Potom opláchnite vodou.

Cukor a olivový olej

Ďalšou hydratačno – peelingovou kúrou je spojenie olivového oleja a cukru. Cukor je odstráni odumreté bunky a olivový olej vyživuje pokožku, hydratuje a pomáha odstrániť tmavé sfarbenie pokožky spôsobené nedostatočnou hydratáciou a slnečným žiarením.

Zmiešajte 3 lyžice olivového oleja a 2 lyžice cukru. Zmes naneste na stmavnuté miesta a jemne masírujte. Nechajte pôsobiť 5 minút a potom umyte vodou.

Jedlá sóda a mlieko

Pripravte si pastu z jedlej sódy a mlieka. Táto pasta má rovnako, ako predošlé metódy rozjasňujúci a peelingový účinok na pokožku. Pastu naneste na tmavé suché miesta a jemne masírujte. Potom nechajte pôsobiť niekoľko minút a umyte vlažnou vodou.

Citrón, med a cukor

Tento domáci recept je veľmi jednoduchý a jeho účinok spočíva v kombinácii silných prírodných surovín. Cukor pôsobí ako exofilačný činiteľ – prírodný peeling, ktorý odstraňuje mŕtve bunky na pokožke. Citrón má bieliaci účinok a spolu s kyselinou glykolovovu z cukru dodáva pokožke výživu. Med je bázou, ktorá spája obe prísady, hydratuje pokožku a pôsobí ako prevencia proti zhnednutiu kože.

zdroj: chita-brita