Dar z nebies pre každého, koho ničia kŕče a bolesť nôh: Overené, odskúšané, toto zaberá 15 minút!

Moja mama mi tento kúpeľ na nohy poradila už dávno, ale reálne som ho začala využívať až posledné roky. Keď ma začali po práci viac pobolievať nohy, sem-tak sa objavili aj opuchy a pocit ťažkých nôh, skúsila som to a odvtedy praktizujem pravideľne. Stačí 15-20 minút a cítim sa ako znovuzrodená. Nohy sú na tom omnoho lepšie, cítim sa sviežo a hlavne žiadna bolesť. Moja mam to používala aj na zmiernenie bolestí pri artritíde.

Kúpeľ nôh, ktorá uľaví  od bolesti nôh, zbaví vás opuchov a únavy

Zmiešajte 1-2 šálky octu z jablčného octu so šiestimi šálkami teplej vody a namočte si nohy do tejto tekutiny, nechajte máčať,  kým sa voda neochladí. Tento kúpeľ je vynikajúci aj pri pocite ťažkých a opuchnutých nôh – môže za to vysoký obsah draslíka pomáha znížiť zadržiavanie tekutín, čo je častou príčinou opuchov nôh. Funguje to aj proti nepríjemnému mravčeniu v nohách, rpe ktoré som často mala problém zaspať, určite skúste je to neškodné a môže vám to po ťažkom dni padnúť naozaj dobre.

Milka G.

Na opuchy tiež slúžia octové zábaly – pomôžu aj s opuchom napríklad po uštipnutí hmyzom.

Cviky proti kŕčom a bolesti

Existuje viacero spôsobov, ako uľaviť bolesti, medzi najúčinnejšie patrí jednoznačne správny pohyb – jednoduché cviky, ktoré zabezpečia nielen úľavu od bolesti, ale aj dlhodobejšiu nápravu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Cvik v sede

Strečingy v sede sú veľmi praktické, pretože ich môžete pokojne vykonávať aj v práci. Postupujte nasledovne:

Prechádzanie po fľaši

Vezmite si fľašu od minerálky, naplňte ju vodou a dobre uzavrite. Dajte si ju pod chodidlo a niekoľko minút ju kotúľajte dopredu a dozadu.

Cvičenie urobte na každú nohu zvlášť. Opakujte minimálne 15x pre každú nohu. Pohyb je veľmi príjemný, pôsobí ako masáž.

Naťahovanie

 

Sadnite si na zem s nohami vystretými pred vami, zrolujte uterák a držte ho za konce.  Jeho stred preložte cez stred chodidla a začnite pomaly priťahovať.

Chodidlá sa zakláňajú dozadu a uterák roluje ku špičkám. Vydržte 15 až 30 sekúnd a potom znova zatlačte špičkami smerom dopredu a uterák sa zroluje späť k stredu chodidiel.

Zopakujte cvik 3 krát.

Dvíhanie ceruzky prstami na nohe

Ide o extrémne ľahké cvičenie – umiestnite na zem ceruzku a postavte sa pred ňu. Pokúste sa ju zachytiť a zdvihnúť prstami na nohe. Podržte ju 10 sekúnd a potom ju znova pustite na zem. Ak vám robí problém zachytenie ceruzky, môžete namiesto nej zdvíhať aj nejakú handričku.

Cvičte, kým nezačnete pociťovať ústup bolesti v inej oblasti tela, ktorá vás trápi.

Ak bolesť neustúpi hneď pri prvom cvičení, tak ho opakujte podobne, ako ostatné cviky každý deň na každú nohy aspoň pár minút.

Cviky v stoji

 

Postavte sa s oboma nohami pri sebe. Jednu nohu ohnite v kolene a dajte pred seba. Druhú nohu držte vystretú za sebou.

Nakláňajte sa dopredu tak, aby ste natiahli svaly v nohe, ktorá je napnutá za vami.

Cvik zopakujte 3 krát na každú stranu.

Chodenie po špičkách

Toto je jednoduché cvičenie, ktoré môžete urobiť pri bežných domácich prácach, alebo keď napríklad idete pozrieť do schránky. Jednoducho sa 10-15 minút prechádzajte po špičkách – až kým vydržíte. Takto posilníte klenbu na chodidlách, spevníte prednú časť chodidla a vyhnete sa nepríjemným kŕčom.ň

Zdravá klenba = zdravá noha

Možno si tento cvik pamätáte, keď ste boli deti. Ide len o to, že sa snažíme prsty zahnúť čo naviac dovnútra nohy. Skúste napríklad, či dokážete takto uchopiť ceruzku. Tento cvik má úžasný efekt proti kŕčom, spevňuje klenbu a predchádza veľkým bolestiam chodidiel. Opakujte 15x pre každé chodidlo.

Masáž pomocou tenisovej loptičky

Výborná na regeneráciu chodidiel a úpravu polohy členku. Robte čo najčastejšie večer pred spaním. Sadnite si a chodidlo položte na tenisovú lopičku. Posúvajte lopičku smerom od päty až k prstom. Ide o najjednoduchšiu cestu k zdravým chodidlám a navyše aj veľmi príjemnú. Robte toto cvičenie napríklad pred televízorom.

Bodavá bolesť v chodidlách – narýchlejšia pomoc!

Výrastok v nohe vám môže poriadne znepríjemniť život. Bodavá bolesť vás sprevádza doslova na každom kroku. Spravidla sa objaví po preťažení a zápale plochej šľachy chodidla. Väčšinou vzniká postupne a prejavuje sa občasnou miernou bolesťou. Potom však nastúpi náhla ostrá a intenzívna bolesť, ktorá sa prejavuje pri státí, chodení, aj oddychu. Môže sa tiež objaviť s pribúdajúcim vekom, pretože starnutím sa znižuje pružnosť chodidla a väzov, ako aj vrstva podkožného tuku, ktorý chráni pätu pred mechanickým poškodením. Ak trpíte týmto problémom, určite vám prídu vhod tieto účinné domáce kúry, ktoré vás zbavia bolesti.

1. Kúpele nôh

Potrebujeme:

50 ml kokosového oleja

2 ČL lyžičky jablčného octu

1 ČL jedlej sódy

Postup:

Do nádoby nalejte olej, ocot a primiešajte sódu. Miešajte až kým nevznikne homogénna pasta. Uchovávajte na mieste mimo slnečného žiarenia. Vždy večer pred spaním naneste túto pastu na zapálenú oblasť a ľahko pomasírujte. Nakoniec si oblečte pevnejšie ponožky a nechajte pôsobiť celú noc. Už ráno pocítite úľavu od bolesti. Pre lepší účinok môžete konzumovať pastu z 1 ČL kokosového oleja a 1/4 ČL jedlej sódy. Užívajte aspoň 7 dní. Táto kúra vás môže úplne zbaviť bolesti.

Prečo táto kúra funguje?

– Kokosový olej je prírodný zvlhčovač, ktorý zjemňuje pokožku päty, čím zmierňuje bolesť.

– Jablčný ocot je vynikajúcim liekom, ktorý odstraňuje prebytočný vápnik, zmierňuje bolesť a znižuje zápal.


– Sóda bikarbóna je domáci liek, ktorý takisto prispieva k zníženiu usadenín vápnika v päte. Rovnako tak znižuje zápal a bolesť.

Zdroj: e-retete.eu