3 -minúty zatočia s bolesťou krčnej chrbtice: Slovák ukázal pár pohybov, ktoré by mal robiť každý, kto v práci sedí!

Ak takmer celý deň v práci presedíte a pozeráte do monitora počítača, vaša krčná chrbtica dostáva poriadne zabrať. Možno vás bolí len z času na čas a možno bolesti ešte vôbec nepociťujete, ale mali by ste sa mať na pozore. Problémy s krčnou chrbticou sa môžu objaviť veľmi rýchlo a spôsobovať veľké problémy.

Ak takmer celý deň v práci presedíte a pozeráte do monitora počítača, vaša krčná chrbtica dostáva poriadne zabrať. Možno vás bolí len z času na čas a možno bolesti ešte vôbec nepociťujete, ale mali by ste sa mať na pozore. Problémy s krčnou chrbticou sa môžu objaviť veľmi rýchlo a spôsobovať veľké problémy. Bolesti hlavy, závrate a ďalšie nepríjemné komplikácie. Niekedy stačí naozaj len málo a chrbtici môžete ohromne pomôcť. Slovenský tréner ukázal niekoľko jednoduchých pohybov, ktoré sú pre zdravie krčnej chrbtice nesmierne prospešné. Naučte sa túto 3-minútovú rozcvičku a nájdite si na ňu čas každý deň. Vaša chrbtica sa vám poďakuje.

Pohyby, ktoré pomôžu krčnej chrbtici!

Ďalšie jednoduché cviky pre zdravie krčnej chrbtice

1. Metronóm

Sadneme si ruky voľne spustíme pozdĺž tela, chrbtica je vystretá. Hlavu nakloníme na ľavú stranu – chrbát je stále vystretý a telo uvoľnené. Hlavu nakláňame tak, ako nám to svaly umožnia, zbytočne svaly nepreťažujeme. Zotrváme 30 sekúnd a pokračujeme na druhú stranu. Opakujeme celkovo 5x.

2. Struna

Krk je vyrovnaný a bradu tlačíme čo najbližšie k hrudníku. Zotrvajte 30 sekúnd a potom pomaly hlavu dvíhajte smerom hore tak, že krk je natiahnutý. Vydržíme 30 sekúnd, cvik opakujeme celkovo 5x.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. Vták

Ruky ťahajte vystreté smerom dozadu zatiaľ čo chrbtica je vystretá a hlava smeruje dopredu, smerom hore. Bradu ťahajte smerom smerom a dlane k zemi. Hlavu mierne zakláňajte. Vydržte 30 sekúnd , uvoľníte a zopakujte 5x.

4. Pohľad do strany

Bradu mierne zdvihneme a pomaly otáčame hlavu na pravú a na ľavú stranu. Keď sa nám podarí hlavu otočiť čo najviac smerom k jednému alebo druhému ramenu, zotrvajte 20 sekúnd, uvoľníte a opäť opakujte 5 x na každej strane.

5. Baletka

Ruky spojíme dlaňami nad hlavou tak, že lakte sú ohnuté. Hlavu vytáčame na jednu a druhú stranu, na každej zotrváme 30 sekúnd a opakujeme 5x.

6. Ramená

Pravou dlaňou sa dotknite ľavého pleca tak, aby bola ruka čo naviac vyrovnaná, hlavne nespúšťajte dole lakeť. Hlava smerujeme do opačnej strany ako ruka. Zotrvajte 30 sekúnd a opakujte 4x na každej strane.

7. Labuť

Hlavu ťaháme čo najviac smerom dopredu bez toho, aby sme hýbali plecami. Keď je hlava vysunutá čo najviac dopredu, začneme pomaly bradu natáčať smerom k pravému plecu. Zotrváme 15 minút a pomaly sa vrátime do uvoľnenej polohy. Potom opakujeme na opačnú stranu. Cvičenie opäť opakujeme 5x.