Rehabilitačný lekár ukázal pár jednoduchých pohybov, ktoré sú záchranou pred bolesťou krčnej chrbtice: Postihuje až 90% ľudí!

Osteochoróza chrbtice je ochorenie, ktoré zvyčajne začína v medzi-stavcovej platničke a prejavuje sa degeneratívno-dysfunkčným procesom, ktorý postupne zasahuje ďalšie časti chrbtice a môže spôsobiť rapídne zhoršenie celkového zdravotného stavu. V dôsledku pasívneho životného štýlu v dnešnej dobe postihuje až 90 % populácie a to v rôznych vekových kategóriách. To najdôležitejšie, čo potrebujete vedieť, je fakt, že toto ochorenie sa dá zastaviť. Ak začnete konať, môžete sa uchrániť od obrovských bolestí. Lekár ukázal,ako tento stav zmeniť a predísť tak obrovským zdravotným problémom.

Špičkový rehabilitačný lekár Alexander Shishonina vo svojej štúdií zisti veľmi zrejmé prepojenie s cervikálnou osteochondrózou a vysokým krvným tlakom, poškodením nadobličiek, obličiek a štítnej žľazy. Dôvodom je fakt, že stavce majú schopnosť nesprávnym držaním tela tlačiť na cievy, ktoré vedú krv a živiny do dôležitých mozgových centier. Tento proces môže mať ďalekosiahle dôsledky na naše zdravie, pretože negatívne ovplyvňuje tie najzákladnejšie životné procesy.

Jednoduché pohyby vás môžu zachrániť od veľkej bolesti a ďalších zdravotných problémov

Lekár vytvoril špeciálnu metódu, ktorú nazval cervikálno-mozgová terapia. Ide o jednoduché, no ohromne účinné civčenia, ktoré dokážu uvoľniť krčné stavce a spevniť svaly, ktoré ich obklopujú. Hovorí, že tento cvik by mali pravideĺne vykonávať najmä tí, ktorí majú sedavé zamestnanie a denne držia krčnú chrbticu v zlom uhle – smerom nadol (pozeranie na motor a podobne).

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Lekár odporúča tieto cviky robiť aspoň po dobu jedného mesiaca. Mali by ste pocítiť zlepšenie zdravotného stavu a úľavu od bolesti. Ak sa úľava nedostaví po mesiaci, požiadajte o pomoc vášho lekára.

zdroj: takprosto