Nerobte studené chlebíky, toto je lepšie: Perfektná finta s lístkovým cestom na pohostenie pre návštevy za 5 minút!

Super zlepšovák do domácnosti.

Určite sa to stalo aj vám – návšteva medzi dverami (samozrejme tá najobľúbenejšia – neohlásená) a vy neviete, čo by ste rýchlo pripravili na pohostenie. Keď som nemala poruke chlebík, ani iné pečivo a samozrejme, zrovna v ten deň ani nič napečené, táto finta ma zachránila. Plnené dobroty z lístkového cesta zvládnete za 5 minút – samozrejme, nie v rúre. Tieto dobroty pripravíte bleskovo v sendvičovači, alebo na obyčajnej panvici. Odporúčam vám plnené kapsičky na slano, alebo sladké taštičky s marmeládou, čokoládou, alebo čímkoľvek, čo máte doma poruke.

Samozrejme, tieto recepty môžete urobiť aj klasicky v rúre, pripravte sa však na to, že to bude trvať omnoho dlhšie.

Slané taštičky ešte rýchlejšie ako obložené chlebíky

Potrebujeme:

1 balenie chladeného lístkového cesta
200 g šunky
100 g syra
Cibuľu – voliteľné

Postup:

Lístkové cesto nakrájajte na štvorce, na každý z nich vložte pokrájanú cibuľu, syr a kúsok šunky. Zabalíme do vrecka a osmažíme z oboch strán na panvici – dozlatista. Môžete podávať teplé aj studené. Ešte expresnešia verzia je, ak ho kapsičky pripravíte v sendvičovači.

Koláč upečený za 5 minúť – v sendvičovači!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plnené taštičky z lístkového cesta. Obľúbený dezert na ktorom na prvý pohľad nie je nič zvláštne. Viete však, že túro výbornú dobrotu môžete pripraviť za 5 minút, bez pečenia, len pomocou obyčajného sendvičovača? Je to úplne jednoduché. Cesto naplníme, potrieme maslom a vložíme do sendvičovača. O 5 minút sú plnené taštičky hotové. Celý postup nájdete TU.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.