Keď nekvitnú, sú bez života a rastú pomaly: Domáci „Energeťák“ pre izbovky – aj staršie rastlinky budú prekvitať ako nikdy!

krásne rastliny plné života. Chcete ich mať tiež? Vyskúšajte jednoduchý domáci recept.

Každý, kto niekedy pestoval rastliny vie, aká dôležitá ej pre rastliny a ich zdravie a silu výživa. V podstate je to rovnaké ako v prípade človeka. Pokiaľ nemáme dostatok živín strácame silu a chradneme. Niekedy stačí, aby nám chýbal konkrétny vitamín a na našom organizme sa tento nedostatok výrazne prejaví. Stačí, aby sme ich doplnili a môžeme zázračnú zmenu – prílev energie a sily. Rovnako tak je to aj s rastlinami, ktoré doma pestujeme. Väčšinu živín získavajú z pôdy a preto je potrebné, aby mali v pôde látky, ktoré pre svoj rast potrebujú. Inak sa môže stať, že rast rastlín sa zastaví a výrazne sa oddiali – či dokonca celkom zastaví proces kvitnutia.

Poradíme vám recept, ktorý odporúčajú pestovatelia. To, čo vašim rastlinkám môže dodať životnú silu, potrebné živiny, ktoré vedú k rýchlejšiemu rastu a kvitnutiu je obľúbené ovocie – banán.

Banán obsahuje veľké množstvo živín a posilňuje korene.

Hnojivo z banánu

Zrelý banán roztlačíme vidličkou (alebo rozmixujeme) a zalejeme ½ pohára vody. Toto hnojivo je skvelé pre rastliny výrazne poškodené, staršie, alebo také, ktoré viditeľne chradnú a nedarí sa im.

1

2

...

Zmes necháme chvíľu odstáť a môžeme naliať priamo do zeminy.

Hnojivo z banánovej šupky

Banánová šupka je bohatá na vápnik a draslík. Hnojivo pripravíme tak, že banánovú šupku zalejeme 1 pohárom vody.

3

Potom zmiešame 1 diel hnojiva s 5 dielmi vody.

4

Ešte lacnejší spôsob, ako dodať rastlinke potrebné živiny a vitamíny, je vyrobiť si hnojivo z banánovej šupky. Stačí, ak šupku zalejeme vodou a necháme 24 hodín odstáť. Potom zalievame rastlinu tak, ako sme zvyknutí – dávajte však pozor, aby ste rastlinu v dobrej viere nepreliali. Aj v prípade výživy platí, že to s ňou netreba preháňať.

Rastliny zalievame pravidelne. Hnojivo z banánu má na rastlinu účinok ako prírodný energetický nápoj.

5

zdroj: takprosto