Do plastovej fľaše napichali zopár skrutiek: Ak sa práve chystáte jednu vyhodiť, najskôr si pozrite toto a iste si to rozmyslíte!

Každá rodina minie počas leta v priemere 2 plastové fľaše denne. Viete si predstaviť tú obrovskú kopu odpadu, ktorá končí každý deň na skládkach odpadov? Našťastie existujú šikovní ľudia, ktorí vedia, ako vďaka tomuto obávanému odpadu ušetriť a využiť v domácnosti, dielni, ba aj v záhrade. Neuveríte, no video, ktoré uvidíte nižšie ukazuje až 70 úžasných nápadov – od jednoduchých nápadov – ako napríklad oddeľovanie žĺtkov, vykrajovanie cesta, cez nábytok (o ktorom by nikto nepovedal, že je práve z plastového odpadu), cez zábavu pre deti, až po premyslené vychytávky, ktoré vám ušetria elektrtinu a pomôžu v situáciách núdze. Pozrite si všetky, skutočne sa to oplatí!

Domáci zvlhčovač vzduchu úplne zadarmo

Domáci zvhlčovač vzduchu, s ktorým ušetríte kopu peňazí, a za tie môžete radšej kúpiť napríklad ovocie pre vaše deti.

Potrebujeme:

 • plastovú fľašu
 • lepiacu pásku
 • prúžok látky
 • gázu
 • vodu

Postup:

 1. Vyrežte otvor o veľkosti asi 5 x 10 cm v strede fľaše.
 2. Pripevnite fľašu s vodou k radiátorovej rúre (viď obrázok)
 3. Fľašu môžete upevniť pomocou lepiacej pásky (viď obrázok), aby bola fľaša čo najstabilnejšia.
 4. Obviažte tkaninu okolo horúcej radiátorovej rúry (viď obrázok) tak, aby bola tkanina súčasne ponorená do vody vo fľaši.
 5. Do fľaše pravidelne dolievajte vodu (napríklad pomocou inej fľaše).

Poznámky

 1. Intenzita zvlhčovania je nastaviteľná zdvíhaním a spúšťaním fľaše.
 2. Uistite sa, že knôt nikdy nevisí pod hladinou vody, inak bude voda kvapkať na podlahu.

Tento zvlhčovač má rad výhod: nevyžaduje materiálové náklady, ľahko ho vyrobíte a ľahko nahradíte v prípade, že sa poškodí.

Pletenie z plastových fliaš

Osviežujúca letná zábava pre deti

Stačí predierkovať pomocou obyčajných klincov alebo skrutiek, napojiť na hadicu a deti majú postarané o zábavu. Ak chce používať na zalievanie, urobte pár dier v dne fľaše a používajte ako klasickú hlavicu na hadicu.

Samozavlažovací črepník

Všetko, čo potrebujete máte pravdepodobne doma:

4 prázdne plastové nádoby – ideálne rovnaké

Vyššiu plastovú fľašu

Prepravku s objemom 68 litrov

Postup:

Začneme s vytváraním malých otvorov na jednej strane prázdnych obalov od mlieka. Otvory budú slúžiť na to, aby sa vlaha dostala efektívne tam, kde je potrebná – ku koreňom  rastlín.

Planter-1-850x634

Potom urobíme väčší otvor na druhej strane prázdnej nádoby – vďaka týmto otvorom budeme môcť nádoby prepojiť a vytvoriť tak jeden veľký zásobník vody. Otvor by mal mať také rozmery, ale doň zapadlo hrdlo druhej nádoby a zároveň, aby nebol príliš voľný – aby neprepúšťal veľa vody.

Planter-2-850x634
Na strane nádob, ktorá sa nachádza oproti malým otvorom urobíme jeden dlhší úzky otvor, ktorý bude slúžiť na prístup vody nahromadenej v spodnej časti platovej nádoby. Táto strana obalu od mlieka bude obrátená smerom nadol. Strana s malými otvormi bude obrátená nahor.

Planter-3-850x634

Jednotlivé nádoby by mali do seba krásne zapadať. Ako vidíte, hrdlo každej nádoby zapadá do tela druhej nádoby.

Planter-41-600x448

V jednej z nádob je potrebné na vrchnej časti vytvoriť aj väčší otvor, ktorý bude slúžiť ako vstupný bod do nášho zavlažovacieho systému.

Planter-6-850x634

O malé medzery medzi nádobami sa nemusíte obávať, pomôže ich upchať samotná pôda.

Planter-7-850x634

Do strán prepravky navŕtame niekoľko „núdzových“ prepadových otvorov, ktoré poslúžia v prípade, že zásobovací mechanizmus v pôde začne prepúšťať príliš veľké množstvo vody.

Planter-8-850x634

Prepadové otvory by mali byť umiestnené o úroveň vyššie ako zavlažovací systém. Zavlažovací systém umiestnime na vrstvu pôdy, 2-3 cm vysokú.

Planter-9-850x634

Kvetináč by mal po dokončení vyzerať asi takto. Plastová fľaša vy mala vyčnievať z pôdy tak, aby ste mohli do zásobníka ľahko naliať dostatok vody.

Planter-11-850x634

Najlepšia vec na tomto kvetináči? Je univerzálny a flexibilný – môžete v ňom pestovať melóny, papriky, paradajky (ak do pôdy zapichnete oporné tyče).

Pasca na myši

Do vnútra sa dostanú, avšak von už nie.

Zlepší signál na vašom mobile

Toto oceníte najmä v situáciách núdze, keď poruke nemáte nič, okrem fľaše s vodou. TU nájdete návod!

Vykrajovátko

Na uskladnenie a jednoduché dávkovanie plastových tašiek

Odšťavovač

Klimatizácia

Originálny náramok

Držiak na dáždnik

Samozavlažovací črepník

To bola len malá ochutnávka, pozrite si toto!

Dnes najobľúbenejšie