Keby som vedela, že jej len stačí potrieť listy týmto, urobila by som to dávno: Jedna rada z internetu a takto mi zakvitla!

Chcem sa podeliť o moju skúsenosť s orchideou, ktorý som dostala do daru minulý rok a kvitla vkuse asi 4 mesiace – niečo úžasne, všetci mi ju chodili obdivovať. Keď ale kvietky naraz odpadli, orchidea začala vyzerať naozaj hrozne a to som ju zastrihla a dodržala všetko, ako radia záhradkári, ale nič. Zablúdila som raz do diskusie na porada.sk a tam jedna pani opisovala svoju skúsenosť ako prebrala orchideu a pridala aj fotku PRED na ktorej bola presne taká zúbožená rastlinka akú som mala doma aj ja. Zošuverené listy a žiaden náznak nového kvitnutia aj po pár mesiacoch. Vyskúšala som teda jej tip (myslím, že sa volala Ivanka, ale neviem naisto) a orchidea mi naozaj ožila.

Potrebujeme:

Neriedené pivo

Vatový tampón

Postup:

Z piva, ktoré mal manžel práve otvorené som si odliala do malej misky, namočila som do neho vatový tampón a len som orchidey prechádzala po listoch – jemne umývala povrch. Nerobila som to každý deň (asi tak každý 2-3 deň), len keď mal muž pivko v ruke, tak hneď som si spomenula na moju orchideu. Po asi dvoch týždňoch sa naozaj začala zviechať, pevné listy a omnoho krajšia farba. O chvíľu som sa dočkala aj nových pukov a teraz mi kvitne už druhý mesiac a je prenádherná. Pivom stále potieram listy, odporúčam to – pivo má cukor a vitamíny B a D, tie sú pre orchideu ako životobudič. 

Lucka S.

Dnes najobľúbenejšie