Cibuľky vystreľujú už po pár dňoch: Geniálny zlepšovák na pestovanie v obyčajnom kartóne od vajec – netreba vám ani centimeter pôdy!!

Ak chcete vyskúšať malý experiment a zároveň získať úrodu zdravej, domácej zelenej cibuľky - toto je presne pre vás. Potrebujete len kartóny od vajec, cibuľku a vodu. Čoskoro sa môžete tešiť z vašej prvej úrody. Čerstvú zelenú cibuľku si môžete užívať aj uprostred zimy.

Ak chcete vyskúšať malý experiment a zároveň získať úrodu zdravej, domácej zelenej cibuľky – toto je presne pre vás. Potrebujete len kartóny od vajec, cibuľku a vodu. Čoskoro sa môžete tešiť z vašej prvej úrody. Čerstvú zelenú cibuľku si môžete užívať aj uprostred zimy.

Ako postupovať?

Na prvú metódu si nachystáme  4 kartóny od vajec a potravinársku fóliu.

Vezmeme prvý kartón a zabalíme do potravinovej fólie. Fóliu obalíme okolo kartónu niekoľkokrát.

Na zabelený kartón preložíme 3 zvyšné kartóny a rukami pritlačíme, aby fólia „sadla“do otvorov v zabalenom kartóne.

Zvyšné kartóny navlhčíme.

Navlhčené kartóny navrstvíme na zabalený kartón.

Teraz si pripravíme cibuľky. Každú hlavičku upravíme tak, že odrežeme vrchnú časť.

Cibuľky ukladáme do jednotlivých otvorov tak, aby bola odrezaná časť hore.

Ešte zavlažíme.

Paralelne si môžeme vyskúšať ďalšiu metódu pestovania – všetko je rovnaké ako v prvom prípade, akurát do vrchných otvorov pred vložením cibuliek navrstvíme piliny a opäť dobre zavlažíme.

A využiť môžete dokonca aj plastové obaly od vajec. Nezabudnite ich po vložení cibuliek zavlažiť.

Po 17 dňoch sa môžete tešiť na prvú úrodu zelenej cibuľky. Ukazuje sa, že prvá metóda má najrýchlejší výsledok. Nezabudnite však na každodenné zavlažovanie.

Video:

Ak si chcete pozrieť video so slovenskými titulkami, prikladáme návod, ako ich si ich vo videu môžete zapnúť. Je to jednoduché a návod krok za krokom nájdete TU.

 

Dnes najobľúbenejšie