Odkedy som vyskúšala tento tip, orchidea konečne nahodila puky: Vyberte ju zo substrátu a postavte do pohára- zmohla sa aj polomŕtva rastlinka!

Odkedy som urobila túto zmenu a namiesto substrátu pestujem kvietky len vo vode, odporúčam to kade chodím. Orchidei, lopatkovce aj cibuľoviny stačí jednoducho dať do vody. Okrem toho, že sa preberú aj rastliny na vyhodenie, nemusíte myslieť na zalievanie. Rastlinka si berie toľko vlahy, koľko potrebuje a navyše to aj krásne vyzerá – stačí pár kamienkov a máte z toho krásnu dekoráciu.

Orchidea vo vode

Pokiaľ ide o orchideu, skúsila som túto voľbu ako z núdze cnosť – orchidea bola na vyhodenie a kamarátka mi poradila dať ju namiesto substrátu do vody.

Takže, orchideu som očistila od substrátu. Pripravila som obyčajný sklenený pohár na zaváranie a naliala som na dno obyčajnú vodu. Do tohto som strčila orchideu – ale korene som neponorila do vody úplne, len spodnú časť a takto som ju nechala.

...

Listy sa napravili už o jeden deň, o dva týždne nahodila rastlinka puky a kvitne mi už 5 mesiacov vkuse. Stále sa objavia nové a nové puky. Odporúčam každému, ja som už všetky moje rastlinky dala do vody, v substráte ich už nepestujem. A keď budete nabúcde pomýšľať, že nejakú vyhodíte, dajte ju do pohára s vodou.

Vyberte orchideu zo substrátu – už nemusíte riešiť zalievanie ani hojivá

Orchidea, lopatkovec aj cibuľoviny – najlepší tip, ako ich pestovať je voda