Jednoduchý trik, za ktorý sa vám vaše orchidey odmenia bohatými kvetmi: Dajte pri polievaní do vody toto!

Orchidey sú považované za kráľovné medzi izbovými rastlinami. Okrem toho, že sú krásne, patria medzi najdlhšie kvitnúce izbové rastliny.

Majú prekrásne kvety a preto najväčšou snahou pestovateľov je dosiahnuť to, aby čo najviac kvitli. Často sa však stáva, že kvety rýchlo opadnú a orchidea nenahadzuje nové puky. Dnes máme pre vás skvelý trik z youtube, vďaka ktorému budete mať výstavnú orchideu!

Faktom je, že tieto izbové rastliny potrebujú náležitú starostlivosť.

Na ich posilnenie nie je vôbec potrebné kupovať drahé hnojijvo, ktoré navyše nemusí byť vždy také užitočné. Stačí, ak použijete túto zložku rozriedenú vo vlažnej vode (pri izbovej teplote) – peroxid vodíka!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Peroxid vodíka je pomerne lacný, ktorý navyše nemá kumulatívny účinok. Preto sa nemusíte báť, že by ste rastlinu predávkovali alebo spálili.

V tomto prípade peroxid vodíka nepôsobí priamo na rastlinu, ale na vodu: po zmiešaní ju nasýti kyslíkom. Nasýtenie pomáha posilniť a vyliečiť koreňový systém a zvyšuje počet nahadzovaných púčikov.

Netreba však zabúdať aj na ostatné aspekty, ktoré majú na orchideu vplyv – slnečné svetlo a vlhko (treba ich zvlhčovať vodou z rozprašovača).

Príprava:

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu 1,3% peroxidu vodíka s 1 l vody (izbovej teploty). Ak pridáte trochu viac peroxidu vodíka, nespôsobí to škody, ale nič netreba preháňať.

Keďže táto voda s peroxidom nie je ako klasické hnojivo, môžete ju použiť na akúkoľvek časť rastliny.

Toto ošetrenie sa odporúča vo viacerých fázach: nielen pred kvitnutím, ale aj v období rastu listov. A samozrejme by ste sa nemali obmedzovať iba na orchidey, pretože tento nápoj ocenia aj ostatné izbové rastliny.

Okrem tohto roztoku by ste ale z času na čas nemali zabudnúť ani na klasické hnojenie, pretože všetko funguje najlepšie v tandeme.

Prajeme veľa šťastia!