Perfektný trik, vďaka ktorému sa vám sklo na krbových dvierkach nebude zadymovať: Funguje to perfektne!

Čierne, zadymené sklo na krbových dvierkach sme riešili u nás doma veľmi dlho a tak som sa rozhodol vyskúšať tento návod, ktorý mi poradil kamarát.

Čierne, zadymené sklo na krbových dvierkach sme riešili u nás doma veľmi dlho a tak som sa rozhodol vyskúšať tento návod, ktorý mi poradil kamarát. Sklo máme konečne čisté a môžeme si užívať blikotanie plamienkov v plnej kráse. :-)

Základom je, aby sklo celkom nepriliehalo na dvierka, ale bola medzi mini aspoň malá štrbinka, cez ktorú prúdi vzduch. Docielite to jednoducho tak, že sklo na dvierkach v rohoch podložíte (podložka by mala mať asi 2 mm), tesnenie okolo dvierok som následne odstránil – vznikla mi medzera široká 2 mm, cez ktorú prúdi vzduch a dvierka sa mi už nezadymujú a sú čisté omnoho, omnoho dlhšie. Keď vzduch neustále prúdi okolo skla, sadze sa na ňom neusádzajú a sklo je čisté!

Nepotrebujete saponáty ani škrabky

Keď treba, tak ich vyčistím úplne jednoducho, len pomocou popola a mäkkého navlhčeného papierového obrúsku – sklo žiari ako nové, žiadne škrabance, saponáty ani škrabky nepotrebujete. Dúfam, že táto rada niekomu pomôže.

Milan U.

Dnes najobľúbenejšie