Perfektný trik s korkovými zátkami a vriacou vodou: Keď uvidíte, čo z nich môžete mať, nevyhodíte už ani jeden kus!

Korkové zátky sú omnoho užitočnejšie, ako ste si doteraz mysleli.

Korkové zátky sú omnoho užitočnejšie, ako ste si doteraz mysleli. Ja napríklad nikdy nevyprážam žiadne jedlo na oleji alebo masti bez toho, aby som nemala poruke pár kúskov korkovej zátky. To ale zďaleka nie je všetko, ukážeme vám niekoľko geniálnych tipov, ako ich využiť!

Povarte ich vo vode

Stačí, ak korkové zátky povaríte 10 minút. Potom ich môžete jednoducho rozkrájať bez toho, aby sa drobili a rozpadali. Nakrájate si vždy jednu zátku na menšie kolieska a keď budete nabudúce vyprážať nedeľné rezne (alebo akékoľvek iné jedlo), hoďte pár koliesok do vriaceho oleja či masti. Korok spôsobí, že olej nebude peniť, prskať a neprepáli sa tak rýchlo. Dokonca sa nemusíte báť ani ťažkého zápachu. Ja mám bokom vždy odložených pár kúskov korku a bez neho už ani nevyprážam.

Olej pri vyprážaní prská, rýchlo sa prepaľuje a zapácha? Stačí použiť úplne jednoduchý trik a problém zmizne v okamihu!

Na záhradu aj pre izbovky

Zátky, ktoré neobsahujú syntetický korok, ale ten pravý prírodný vám poslúžia ako perfektná výživa v záhrade. Dajte do kuchynského robota, rozsekajte a dajte na pôdu v záhrade – máte perfektnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi, výbornú výživu a ak to urobíte na jeseň, zvýšite tak aj úrodnosť pôdy. Môžete primiešať aj do pôdy v črepníkoch. Je to výživová bomba, ktorá zároveň skvele prevzdušní pôdu.

Naopáli vás panvica

Stačí, ak pod úchytku na pokrievku dáte jednu korkovú zátku. Pokojne môžete s ňou pokrievku aj umývať, nepoškodí sa.

 

Pomôcka na sadenie!

Semienka budú mať ideálne rozostupy a nemusíte hĺbiť každú jamku zvlášť!

Namočte do alkoholu!

Z obyčajnej korkovej zátky si môžete vyrobiť nezvyčajnú svetelnú dekoráciu.

Napadlo by vám vyrobiť si z korkovej zátky svetelnú dekoráciu, ktorá bude ešte efektnejšia ako sviečka? Redaktorka z portálu Brightside uviedla, že jej dedko tento trik miloval. Vždy na noc namočil korkovú zátku z vínovej fľaše do alkoholu v uzatvorenej sklenenej nádobe. Keď korková zátka nasiakla alkoholom, použil ju na druhý deň ako sviečku. Dal ju do prázdnej sklenenej nádoby a zapálil ju zápalkou. Zátka potom krásne horela a vydávala svetlo podobne ako sviečka, pričom efekt bol vždy úžasný.

Dekorácie a nápady do domácnosti

img_563c7701a805d

cork-tree

9

Dnes najobľúbenejšie