Perfektný trik s drôtenkou: Keď ju použijete takto s myšami a ďalšími hlodavcami v dome máte pokoj!

Drôtenku máme hádam všetci. Málokomu by však napadlo, že ju môžete aj inak, ako na umývanie riadov a čistenie v kuchyni.

Drôtenku máme hádam všetci. Málokomu by však napadlo, že ju môžete aj inak, ako na umývanie riadov a čistenie v kuchyni. V skutočnosti je jej využitie omnoho širšie a možno budete prekvapení, v akých oblastiach vám táto nenápadná pomôcka dokáže byť nápomocná.

Naostrí nožnice

Vezmite drôtenku a pár krát do nej zastrihnite nožnicami. Nožnice budú v okamihu opäť ostré.

Čisté topánky

Bielu gumu na podrážke vyčistíte najlepšie pomocou jemnej drôtenky. Stačí obyčajná mydlová voda – žiadne špeciálne čistiace prostriedky.

Odstráni hrdzu

Zo starých skrutiek drôtenka perfektne odstráni hrdzu aj drobné zakrivené časti.

Krásny efekt „vzácneho dreva“

Vezmite jemnú drôtenku a zaváraninový pohár naplnený octom. Ocot zahrejeme a nastriháme doň kúsky drôtenky. Necháme 1-2 dni odstáť, alebo kým sa kúsky drôtenky v octe nerozpustia. Teraz zmes jednoducho naneste na povrch dreva. Získate tak nádych starého vintage dreva, ktoré má jedinečné čaro. Zvyšok zmesi jednoducho odložíme na neskôr.

Brúsenie povrchov

Drôtenku môžete použiť aj namiesto šmirgľového papiera. Výborná je najmä na ťažko dostupné miesta.

Na zaistenie skrutky

Aby skrutky lepšie držali na miesto, obaľte ju jednoducho do vlákien jemnej drôtenky. Budú držať perfektne.

Žiadni hlodavci

Do otvorov, cez ktoré môžu do vášho domu vniknúť hlodavce, vtlačte drôtenku. Myši tento materiál nedokážu rozhrýzť a kontakt s ním je pre ne extrémne nepríjemný. A máte istotu, že na toto miesto sa už nevrátia.

Už žiadne upchaté potrubie

Ak nemáte poruke zachytávač nečistôt, poslúži vám opäť drôtenka. Jednoducho ju uložte do odtoku a máte po starostiach. Nečistoty sa zachytia a voda bude plynule odtekať. Je to skvelý trik v núdzi.

Dnes najobľúbenejšie