Použijete oveľa menej oleja: Perfektný trik, vďaka ktorému sa trojobal počas vyprážania nebude trhať a neprichytí sa na panvicu!

Šikovné gazdinky sa podelili o triky a tipy do kuchyne, ktoré využijete každý deň. Oplatí sa poznať každý jeden.

Perfektné triky, ktoré v kuchyni využijete každý deň:

1. Obávate sa dopriať si huby, pretože vám po nich býva ťažko? Huby jednoducho strávite, ak ich pred tepelnou úpravou osolíte a pokvapkáte citrónovou šťavou. Citrón zlepšuje stráviteľnosť húb až o 60%.

2. Keď pečiete dobroty z lístkového cesta – štrúdle, alebo iné dobroty, plech netreba mastiť, ani vystielať papierom. Stačí, ak ho pred pečením opláchnete studenou vodou.

3. Chcete, aby boli zemiakové palcky chrumkavejšie? Nie je nič jednoduchšie, pridajte do cesta 1-2 lyžičky tvarohu. Budú krásne chrumkavé.

4. Trik babičiek pre najchutnejší jablkový koláč s úžasnou vôňou. Stačí, ak plátky jabĺk namočíte pred pečením do bieleho vína.

...

5. Aby sa trojobal na rezňoch či zelenine netrhal a nelepil na panvicu, pridajte k vajíčkam aj lyžicu zemiakovej múky alebo lyžičku zemiakového škrobu. Môžete použiť aj menej oleja a trojobal sa nebude prichytávať na povrch panvice.

6. Osladili ste cesto namiesto cukru medom? Teplotu pečenia je nutné zvýšiť o 15 stupňov. Cesto je jemnejšie a vláčnejšie.

7. Puding sa vám nepripáli a bude omnoho lepší, ak hrniec najskôr vymastíte maslom.

8. Fazuľu a šošovicu nikdy nesoľte, kým nie sú dostatočne mäkké. Ak ich osolíte na začiatku, budete ich musieť variť omnoho-omnoho dlhšie.

9. Máte radi opekanú slaninu? Ak chcete, aby sa plátky počas vyprážnia nekrútili, namočte ju najskôr na studenej vody (stačia 2-3 minútky).

10. Zakalený olej? Žiaden problém, stačí ak doň nasypete trochu soli a bude opäť krásne číri.

11. Chcete, aby boli fašírky šťavnatejšie? Postrúhajte do nich nastrúhanú uvarenú mrkvu, alebo surový zemiak. Lepšiu chuť tiež získate, ak pridáte žĺtky a bielky zvlášť. Žĺtky vmiešajte do mäsa a potom pridajte bielky ušľahané na sneh.