Perfektný trik, ako vydezinfikovať všetky matrace za 1 minútu: A po zatuchnutom zápachu a špine ani stopy!

Perfektný recept, ktorý vám vydezinfikuje matrace za 1 minútu, osvieži ich, zbaví zápachu, zárodku plesní, ale aj roztočov, urobte to aspoň raz za mesiac.

Potrebujeme:

100 ml vody
100 ml 70% alkoholu
Kvapky tea tree esenciálneho oleja (cca 10)
Pár kvapiek aviváže (môžete vynechať)

Postup:

Všetko zmiešame vo fľaši s rozprašovačom. Nastriekame na matrac a je to. Táto zmes ničí baktérie, roztoče a zanecháva príjemnú vôňu. Navyše, tea tree olejček ničí zárodky plesní a navyše funguje to aj ako výborná prevencia proti plošticiam. Môžete si do zmesi pridať aj pár kvapiek levanduľového oleja, aby sa vám lepšie spalo. Matrace takto nebudú zatuchnuté a máte istotu, že spíte v čistom.

Vydezinfikovaný, čistý, bez zápachu a vlhkosti – tip od vás

Na pravidelnú údržbu matracov zaberá toto fantasticky. Čo je najdôležitejšie, matrace nielen krásne voňajú, ale zbavíte ich aj vlhkosti, roztočov a baktérií, ktoré sa v nich nachádzajú. Odporúčam pridať na čistenie čajovníkový esenciálny olej, ktorý pôsobí proti vlhkosti a plesni. navyše odpudzuje chrobáky a ploštice, ktoré sa v matracoch môžu udomácniť. Ja naň nedám dopustiť!

Potrebujeme:

Jedlú sódu

Niekoľko kvapiek esenciálneho oleja – odporúčam čajovníkový esenciálny olej

Vysávač

Postup:

images

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Matrac najskôr dôkladne vysajeme. Sódu zmiešanú s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja jednoducho nanesieme pomocou sita na celú plochu matracu. V závislosti od znečistenia necháme pôsobiť  1-2 hodiny.

Potom jednoducho zvyšky sódy vysajeme.

Prečo to funguje?

Vysávač odstráni z matraca prach a povrchové nečistoty.

Sóda pohlcuje nadmernú vlhkosť, odstraňuje zápach a ničí baktérie na povrchu matraca. Esenciálny olej zabezpečí, že váš matrac bude voňať tak, ako to máte radi.

Perefektný čistiť na matrace – funguje na všetky škvrny

Tento čistič som objavila minulý rok a odvtedy som s ním vyčistila všetky matrace u nás doma a ešte aj u mamy. :-D Matrace budú vydezinfikované a funguje to aj na staršie škvrny od moču, potu či od jedla, stačí raz za čas nastriekať na celý povrch matracu. Navyše, s týmto čističom ušetríte, výroba vás vyjde len na pár drobných. Jasné, sem-tam je dobré poťah z matraca vyprať, ale mne sa do práčky napríklad nezmestí a preto som si našla tento spôsob!

Potrebujeme:

200 ml 3% peroxidu vodíka

3 lyžice jedlej sódy

Pár kvapiek tekutého mydla

Postup:

Povrch matraca povysávame. Všetky prísady len zmiešame vo fľaši s rozprašovačom a počkáme, kým prestane peniť. Potom fľašku zatvoríme a jednoducho nastriekame na povrch matraca. Necháme pôsobiť aspoň 3 hodiny vo vetranej miestnosti. Keď matrac uschne, môžeme ho obliecť ako zvyčajne.

Našla som ešte návod na internete, ako odstrániť škvrny od moču rýchlo pomocou octu a vody!

Ako odstrániť konkrétne škvrny

Čistenie od farebných nápojov – káva, víno, kola…

Na tieto škvrny zaberá najlepšie citrónový roztok alebo ocot.  Môžete rozprášiť priamo na škvrnu pomocou rozprašovač. Rovnako zaberá aj čistý lieh – aplikujte ho  pomocou čistej savej handričky priamo na škvrnu.

Čistenie moču a zápachu

Vyrobte si perfektný odstraňovač škvŕn na tieto účely: Zmiešajte 1 čajovú lyžičku vody v nádobe s 1 polievkovou lyžicou octu a 1 čajovou lyžičkou pracieho prostriedku. Pridajte 2 polievkové lyžice sódy bikarbóny a kvapku saponátu. Roztok votrite do matraca. Takto navlhčené miesto posypte tenkou vrstvou sódy a nechajte niekoľko hodín pôsobiť, najlepšie cez noc. Pomocou vysávača vysajte už suchý prášok sódy  opäť nastriekajte prostriedok proti zápachu a miesto prikryte látkou na 30 minút. Keď je handrička suchá, škvrna by už mala byť celkom preč.