Perfektný trik, ako premeniť lacné mydlo z obchodu na supermydlo: Keď zistíte, čo všetko dokáže, drahé prípravky z obchodu si viac nekúpite!

Supermydlo vám vydrží celý rok!

Rada by som vám poradila jednu starú fintu, s ktorou premeníte obyčajné mydlo z obchodu na supermydlo. Ide o perfektný čistič a keď ho máte, naozaj môžete ostatné prípravky vyhodiť. Je to silný odmasťovač najrôznejších povrchov, prostriedok na dezinfekciu a vyčistí rôznorodé povrchy (perfektný aj na vaňu a umývadlo)  Vyzerá to skutočne pekne, ako pena, alebo šľahačka. A na čistenie je to hotový poklad. Používam asi na všetky povrchy a perfektne to čistí aj pleseň z kachličiek a špár. Skúste a uvidíte sami. :-)

Všetci vieme, aká užitočná je jedlá sóda v domácnosti: Tušili ste však, čo dokáže, ak ju ušľaháte ako šľahačku?

Potrebujeme:

1 detské mydlo, alebo mydlo na pranie

1 lyžicu horčicového prášku – je to perfektný odmasťovač

500 ml horúcej vody

150 g  sódy bikarbóny

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 lyžicu amoniaku (voliteľné)

Postup:

Mydlo nastrúhame, zmiešame s malým množstvom horúcej vody a preložíme do vodného kúpeľa. Miešame a postupne pridávame zvyšok horúcej vody. Keď je mydlo kompletne rozpustené, pridáme sódu a horčicový prášok, všetko dôkladne šľaháme – ja šľahám jednou metličkou šľahača. Je dobré použiť väčšiu nádobu, keďže sóda s mydlom vytvoria penu. Nakoniec pridáme amoniak a stále pritom miešame šľahačom.

Počas miešania sa na vrchu objaví hustá pena, ktorú je dobré odstrániť. Nezabúdajte, že amoniak je prchavý a musíte ho rýchlo zapracovať do zmesi, aby sa neznížili čistiace a dezinfekčné schopnosti zmesi. Zmes, ktorá nám zmiešaním prísad vznikne dáme rýchlo do uzatvárateľných pohárov a zavrieme. Po niekoľkých hodinách sa zmení konzistencia na pastu. Používame na čistenie pripálených hrncov, povrchy v kúpeľni, kuchyni a napríklad aj na plastový nábytok v záhrade. Ja používam hádam na všetko. Výborné aj na čistenie fľakov na vani a umývadle!

Všetci vieme, aká užitočná je jedlá sóda v domácnosti: Tušili ste však, čo dokáže, ak ju ušľaháte ako šľahačku?

Ešte jednoduchší recept len z 2 prísad

Potrebujeme:

1 detské mydlo, alebo mydlo na pranie

250 g jedlej sódy

Postup:

Mydlo nastrúhame, pridáme  1 pohár vody a spolu rozšľaháme. Potom pridáme druhý pohár vody a do peny, ktorý nám šľahaním vznikne postupne sypeme sódu. Ešte chvíľu šľaháme a je to. Vznikla nám hladká čistiaca pasta.

Anička L.