Na zasypanie špár na chodníku som nemal piesok, použil som toto a s burinou mám pokoj: 3 roky a neobjavila sa jediná rastlinka!

„Na vašej stránke som čítal, že proti burine na chodníku zaberá kremičitý piesok namiesto obyčajného. Ja som nemal ani len obyčajný piesok, ale pomohlo mi toto!

Do redakcie nám prišiel skvelý tip od Jrka L., ktorý si na záhrade zhotovil chodník z nevyužitých tehál, ktoré ostali po rozobraní starej maštale.

„Na vašej stránke som čítal, že proti burine na chodníku zaberá kremičitý piesok namiesto obyčajného. Ja som nemal ani len obyčajný piesok a tento tip som ani nepoznal. V tombole som vyhral pár vreciek cementu a spomenul som si naň. Do škár sme nasypali obyčajný suchý cement.

Zobral som starú metlu a cement som pekne rozzametal po povrchu tak, aby sa dostal do škár. Potom som si hlavicu na hadici nastavil na jemné rosenie a pokropil som celý povrch. Potom som postup zopakoval, až kým cement nesadol tak, že pekne vyplnil škáry. Chodník som robil pred tromi rokmi a mám zatiaľ s burinou pokoj. Ani jediná rastlinka sa neobjavila.“

Urobil som takýmto postupom aj ohradu na pestovanie kvetov a zeleniny na záhrade, je to skvelá ochrana pred burinou. Tento tip som videl aj na internete, tak asi nejde o nič nové, ale ja som to nevedel!“

...