Perfektná rada, ako na vši od pani kaderníčky: Za jeden večer sme mali pokoj a bez prípravkov a šampónov z lekárne!

Deti priniesli vši asi zo školy a priznám sa, že som mala poriadny stres, keďže sa to stalo pred predĺženým víkendom.

Deti priniesli vši asi zo školy a priznám sa, že som mala poriadny stres, keďže sa to stalo pred predĺženým víkendom. Nemala som doma žiadne špeciálne prípravky z lekárne ani nič podobné, preto som sa s prosbou obrátila na susedku kaderníčku, či mi nevie nič podariť. Ona mi dala perfektný tip a naozaj nám to pomohlo, za jeden večer sme mali pokoj a na druhý deň sa išlo na výlet, akoby sa nič nestalo.

Potrebujeme:

Hustý hrebeň na vyčesávanie (volá sa tiež všiváčik)

Kondicionér na vlasy (stačí ten najlacnejší)

Postup:

Najskôr som sa snažila vyčesať čo najviac vší pomocou hrebeňa. Potom som všetky tri hlavičky dobre navlhčila len kondicionérom. Na toto kroku si dajte záležať, nebudete ľutovať, čím viac kondicionéru, tým lepšie. Potom som zabalila do igelitu a nechala pôsobiť asi 30 minút. Deti sa zatiaľ nerušene zabávali. Keď som igelit dala dole, opäť som sa pustila do vyčesávania (zakaždým si treba hrebeň dobre utrieť do papierového obrúska). Kondicionér spôsobí, že sa vši udusia a pustia sa. Potom som hlavičky dobre vyumývala šampónom – aj 2x za sebou.

Nakoniec som ešte pre istotu suché vlásky prešla žehličkou na vlasy – to pre istotu, keby náhodou nejaké vši ostali. Pani kaderníčka mi tiež poradila, že na vši zaberá napríklad aj farbenie vlasov s prípravkom, ktorý obsahuje amoniak, to ich zlikviduje na 100%, to len prípad, že si nájdete vši vo vlasoch aj vy maminky. Takže mne táto metóda zabrala a vši sme porazili. Vraj zaberá aj obyčajný rastlinný olej, tak možno vám to pomôže, keď nebudete mať poruke lekáreň.

...

Lucia V.