Najjednoduchšia pasca na muchy do izby aj von: Stačí chvíľa a neriešim bzučanie– všetky muchy sú tam!

143

Vždy je to rovnaké – len čo sa oteplí, nasťahujú sa nám do bytov aj muchy. Alebo sa chcete dobre vyspať a nepríjemný bzukot a poštípané miesta vám jednoducho nedajú spať. Keď nepomáhajú ani sieťky na oknách a nechcete siahať po chemických repelentoch, tento nápad sa vám môže hodiť. Ide o jednoduchú a lacnú pascu, ktorú viete rýchlo vyrobiť a od múch vám pomôže na celé dni. Najúčinnejšia je pasca je v interiéri, ale môžete ju používať aj vonku, napríklad na terase. jej účinnosť bude ale nižšia. Táto pasca pomáha aj proti osám a komárom.

Efektívna pasca do ktorej sa budú ponáhľať

Foto: pixabay

Budete potrebovať

  • 1,5 l plastová fľaša
  • 1 šálka teplej vody
  • 2 polievkové lyžice cukru krupica (skôr sa rozpustí)
  • 1 lyžička sušené droždie
  • voliteľné: nahnité ovocie, med,

Odrežte vrch fľaše asi v jednej tretine dĺžky.

Foto: youtube

Nalejte na dno fľaše teplú vodu. Pridajte cukor, dobre premiešajte. Potom nasypte kvasnice a znova premiešajte.

Foto: youtube

Umiestnite odrezané hrdlo dovnútra fľaše. V prípade, že táto „konštrukcia“ nedrží, neváhajte ju prilepiť. Vďaka tomuto riešeniu sa oxid uhličitý sa uvoľní len cez hrdlo fľaše a hmyz, ktorý je vo vašom okolí sa bude ponáhľať do tejto pasce.

Foto: youtube

Dajte pasce do rohov miestnosti, ideálne tam, kde nie je žiaden prievan. Môže použiť aj vonku, ale účinok bude slabší.

Foto: youtube

Muchy ochotne lietajú za vôňou kvasenia, ak chcete pascu použiť aj na komáre, je potrebné obaliť fľašu tmavou tkaninou – komáre sú totižto okrem proscesu kvasenia priťahované nedostatkom svetla vo vnútri. Keď sa snažia dostať von z pasce, pohybujú sa hore, ale kvôli úzkemu otvoru a lepkavým stenám skôr alebo neskôr padnú do vody, kde uhynú.

Muchy z miestnoti na návnadu reagujú takmer okamžite – do tejto pasce sme pridali aj pár kúskov ovocia.

Foto: youtube

Princíp návnady

Lapač funguje, kým prebieha proces kvasenia a produkuje sa oxid uhličitý. Potom je potrebné pascu vymeniť (asi po 5-7 dňoch).

Pascu je možné prirpaviť aj len z vody a cukru, je však potrebné počakať, kým nastane proces kvasenia (to ôže trvať aj dva dni). Preto je dobré pridať hneď droždie, kúsky prezretého ovocia – aleb rovno oboje.

Ako funguje komár pasce
Foto: sovkusom.cc

Pasca môže byť prispôsobená aj pre iný hmyz – ovocné mušky, osy, sršne . K tomu účelu sa do fľaše naleje pohár teplej vody a kúsky ovocia, medu alebo džemu. Top takáto pasca vydrží až do 2 týždňov. Nezabudnite, že návnada sa nesmie celkom potopiť do tekutiny.

zdroj : youtube, sovkusom

Titulná foto, koláž pixabay/youtube

Témy:


Pridajte svoj komentár