Zázračné parené buchty: Vyskúšala som ich na dovolenke a sú ohromne chutné – žiadne naparovanie, cesto len dajte do mikrovnky!

Keď sme boli na dvojtýždennej dovolenke mimo Slovenska, dostali sme s deťmi ohromnú chuť na parené buchty a bola by som dala hocičo za to, aby sme si ich mohli aj dať.

Keď sme boli na dvojtýždennej dovolenke mimo Slovenska, dostali sme s deťmi ohromnú chuť na parené buchty a bola by som dala hocičo za to, aby sme si ich mohli aj dať. Nemali sme však žiadne vybavenie na ich prípravu, len ingrediencie a obyčajnú mikrovlnku na apartmáne. Dali sme sa do toho a skutočne to bolo nakoniec perfektné jedlo – parené buchty bez naparovania – z mikrovnky. Sú krásne mäkučké – len ich hneď potrite trochou oleja. Zalizovali sme sa až za ušami!

Potrebujeme:

200 g polohrubej múky

200 g hladkej múky

Štipku soli

2 lyžice kr. cukru

2 vajcia

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

120 g tuku na pečenie

Kvások:

1 kocku droždia

200 ml mlieka

1 lyžicu preosiatej múky

1 lyžicu kr. cukru

Na vrch:

2 lyžice práškového cukru

3 lyžice masla

Olej na ptoretie

Na plnenie – zavárané ovocie, džem, nutella

Postup:

Vo vlažnom mlieku rozdrobíme droždie, hladkú múku a časť cukru – počkáme, kým vyjde. V miske zmiešame obe múky, soľ, cukor, vajcia, tuk a kvások. Vypracujeme redšie cesto a necháme vykysnúť. Po vykysnutí cesto rozvaľkáme na hrúbku asi 1 cm. Pohárom vykrajujeme krúžky. Na každý navrstvíme lyžičku náplne a prikryjeme druhou plackou. Necháme 10 minút podkysnúť. Necháme ešte 10 minút podkysnúť.

Pripravíme si formu vhodnú do mikrovlnky (ideálne okrúhlu silikónovú formu na tortu), vymastíme olejom a uložíme dnu buchty.

Dáme do mikrovlnky, nastavíme na 700 Wth a nastavíme na 11 minút. Potom ešte 1-2 minúty neotvárame dvierka. Buchty tak neklesnú. Buchty hneď potrieme olejom, pokvapkáme maslom a posypeme cukrom a kakaom.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Janka