Ráno zamiešate, večer použijete: Odkedy kŕmim zeleninu týmto zázrakom, neviem, čo sú choroby a všetko rastie ako z vody!

Mnohí ľudia nepoužívajú v zeleninovej záhrade chemikálie na ochranu pred škodcami, ale používajú prírodné prostriedky na ochranu rastlín. Dnes vám predstavujeme doma vyrobený prípravok na ochranu rastlín, ktorý môže vyrobiť každý a účinok na rastliny je jednoducho úžasný. Môj recept je overený mojou dlhoročnou praxou a skúsenosťami so záhradkárčením. Nič iné nepotrebujete len vodu, droždie a cukor. Táto zmes nie je len prípravkom na ochranu rastlín, ale pomáha aj pri raste, posilňuje silu a zlepšuje chuť zeleniny. Teraz sa pozrime, ako tento životobudič vyrobiť!

Zahrejte 4 litre vody na 35 stupňov, potom do vody nasypte 15 lyžíc cukru a 15 gramov sušeného droždia. Voda nesmie byť teplejšia ako 35 stupňov, pretože kvasinky strácajú svoj účinok. Pripravená zmes sa nechá stáť 8 hodín za občasného miešania. Je veľmi dôležité vedieť , že prípravok na ochranu rastlín by mal byť pripravený vo väčšej nádobe (asi 10 litrov), pretože objem sa môže vďaka droždiu zväčšiť.

Ak zmes zarobíte ráno, môžeme to vyskúšať večer. Najprv som zaliala paradajky a potom uhorky s touto vodou, ktorú som si rozriedila so 6 litrami vody a potom naliala 1 liter tejto zmesi do každej rastliny. Ak máte väčšiu záhradu, urobte väčšiu dávku prírodného prípravku na ochranu rastlín tak, aby nebol príliš zriedený. Reakcia uhoriek na tento prípravok na ochranu rastlín je ešte lepšia, ako u paradajok.

Dala som časť tejto zmesi do sprejovej fľaše a striekla priamo na listy rastlín, aby som ich ochránila pred chorobami . Tento domáci prípravok na ochranu rastlín nevyžaduje žiadne finančné investície a napriek tomu je veľmi účinný, takže ak chcete, aby rastliny boli zdravé, vyskúšajte tento zázrak!

Ďalšie rady, ako chrániť úrodu pred plesňami a infekciami

Chrenový postrek

50 g čerstvého chrenu nastrúhame, zalejeme 5 litrami vody a necháme lúhovať 24 hodín. Potom tekutinu scedíme, prelejeme do fľaše s rozprašovačom a nastriekame na rastliny. Postrek sa odporúča aplikovať 1x za týždeň a je dôležité, aby ste nezabudli ani na spodnú stranu listov, kde sa pleseň zvykne šikovne skrývať. Chrenový postrek má silný antimykotický účinok, likviduje pleseň a zabraňuje jej návratu. Navyše, neovplyvňuje kvalitu a chuť uhoriek.

Chren je dobré sadiť aj medzi zemiaky, alebo do ich blízkosti. Ochránia vás pred nájazdom pásavky zemiakovej.

PicklingCucumbers

Mliečny postrek

Naše babičky poznali a používali aj takzvanú mliečnu metódu. Je na ňu potrebných 500 ml čerstvého nepasterizovaného mlieka. Je dôležité, aby mlieko bolo čerstvé, pretože pasterizácia v ňom likviduje látky, ktoré dokážu účinne likvidovať pleseň uhorkovú. Mlieko sa zmieša s vodou v pomere 1:1 a postrek sa rovnako, ako v predošlom prípade aplikuje na rastlinu (aj na spodnú stranu listov). Odporúča sa opakovať ho 1x za týždeň.

Zdvihnite ich zo zeme!

Najprirodzenejším spôsobom, ako proti plesni bojovať je vytvoriť uhorkám oporu pre vertikálny rast. Keď sa uhorky plazia po zemi, je veľmi pravdepodobné, že v dôsledku vlhkosti sa pleseň skôr alebo neskôr objaví. Tiež je preukázané, že takýto systém pestovania prináša väčšiu úrodu a najmä, pri zbere budete mať čisté plody bez zaschnutej zeminy. V prípade paradajok a papriky postačí, ak odstránite spodné listy rastliny, ktoré sa dotýkajú zeme a kondenzuje na nich vlaha.

Dnes najobľúbenejšie