Papierové utierky ste doteraz používali nesprávne. TOTO by ste si mali zapamätať na celý život

Papierové utierky sú bežnou súčasťou našich domácností a ich používanie nepovažujeme za žiadnu vedu. Napriek tomu ich väčšina z nás nepoužíva správne. Všetko, čo potrebujeme, je naučiť sa jednoduchý trik.

Je vôbec možné, aby sme niečo tak obyčajné, ako sú papierové utierky, používali nesprávne? Odpoveď znie, áno. Naše počínanie má však omnoho zásadnejšie dôsledky, ako si dokážeme predstaviť.

Na čo ich využívame najčastejšie?

Najčistejší spôsob využitia papierových utierok, je na celom svete rovnaký – osušenie rúk po umytí. Postup je taktiež takmer navlas rovnaký – vezmeme niekoľko utierok a ruky si jednoducho osušíme. Na tento postup sme si zvykli veľmi rýchlo. Je to rýchle, praktické a omnoho hygienickejšie, ako používanie uterákov. V čom je teda problém?

Na používanie papierových utierok sme zvykli natoľko, že každý rok spotrebuje každý z nás obrovské množstvo týchto výrobkov, bez toho, aby nad tým čo i len zamyslel. Keď však vidíme konkrétne čísla, okamžite získame jasnú predstavu:

Len v USA sa každý rok spotrebuje takmer 260 000 000 kg papierových utierok

Míňame milióny ton niečoho, čo vyhodíme prakticky sekundu po tom, ako sme to použili

Prestaňte plytvať a naučte sa jednoduchý trik

Joe Smith, jeden z rečníkov na prestížnej konferencií Ted X vás naučí naoko jednoduchý trik, ktorý však do budúcnosti môže byť kľúčom k zastaveniu bezbrehého plytvania a obrovskou úľavou pre prírodu, ktorú každý rok pre produkciu papierových utierok likvidujeme.

Otriasť, Preložiť

To sú 2 slová, ktoré by ste si podľa Joeho mali zapamätať  po zvyšok života. Pýtate sa prečo? Joe vysvetľuje, že nech si ruky umývame akokoľvek, vždy ich dokonale vysušíme, ak postupujeme nasledovne:

  1. Po umytí ruky 12 x otrasieme 
  2. Vezmeme 1 papierovú utierku, preložíme na polovicu a ruky dokonale osušíme 

Áno, čítate správne a môžete si to názorne pozrieť aj v priloženom videu. Vďaka tomuto jednoduchému postupu minie každá osoba po umytí vždy len 1 papierový obrúsok.

Jeden papierový obrúsok pre jednu osobu

Joe tiež vysvetľuje, že väčšina z nás automaticky siaha po 3-5 papierových obrúskoch už zo zvyku. Nikto z nás však na dokonalé osušenie rúk nepotrebuje viac, ako jeden jediný kúsok. Presvedčte sa na vlastné oči!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Foto: reprofoto smallbusiness

Dnes najobľúbenejšie