V byte mala staré a škaredé radiátory: Keď uvidíte, čo s nimi vymyslela, už sa ich nebudete snažiť ukrývať za nábytkom!

Táto pani mala v byte klasické biele radiátory, ktoré po rokoch služby začali hrdzavieť, černieť a dokonca, aj keď sa natreli, vždy to pomohlo len na chvíľku.

Táto pani mala v byte klasické biele radiátory, ktoré po rokoch služby začali hrdzavieť, černieť a dokonca, aj keď sa natreli, vždy to pomohlo len na chvíľku. Roky ukrývala škaredý radiátor za sedačkou, ale tento rok sa pustila do odvážneho plánu. Pani Elena si povedala, že vyskúša niečo iní, ako len natrieť radiátor ako vždy. Našla si jednoduchý postup na internete a škaredý radiátor perfektne zamaskovala, ba čo viac, premenila ho na umelecké dielo.

Potrebujeme:

Šmirgľový papier

Biely matný náter

Ryžový papier alebo obrúsok so vzorom

Lepidlo na techniku decupage (herkules)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Štetec

Teplu odolný lak

Akrylové farby (voliteľné)

Postup:

Najskôr bolo potrebné očistiť radiátor bežný čistiacim prostriedkom.

Potom dobre osušíme a ošmirgľujeme povrch – najmä bublinky a nerovnosti. Opäť očistíme a utrieme dosucha. Potom natrieme matný biely náter a počkáme, kým dobre uschne (aj jeden deň).

Potom si pripravíme ryžový papier alebo obyčajné obrúsky s našim obľúbeným motívom (z obrúskov použijeme len vrchnú vrstvu).

Keď náter zaschne, na povrch priložíme papier a jednoducho pretrieme lepidlom, ako pri technike decoupage.

Štetcom urovnáme všetky pokrčené miesta. Zvyšok radiátora môžeme nechať tak, alebo môžeme dofarbiť akrylovými farbami. Nakoniec prelakujeme teplu odolným lakom, vďaka ktorému motív dlho vydrží v perfektnom stave.

Toto sú ukážky, ako môže váš starý radiátor po tejto renovácii vyzerať

Ďalšie perfektné nápady, ako zakryť škaredé radiátory

Magnificent Well known Radiator Cover TV Stands throughout 24 Best Diy Radiator Covers Images On Pinterest Radiator Cover – GotoHomeRepair.com

Nápad, ako zakryť radiátor v detskej izbe mimo vykurovacej sezóny!