Najsilnejší olej na kĺby som mal priamo pod nosom: Zázračný recept priamo z Maďarska – na reumu a kĺby je to naozaj sila!

Ak v záhrade pestujete pálivé papričky, neváhajte a skúste tento zázračný recept. Olej je veľmi populárny najmä v susednom Maďarsku, ktoré je považované za domov pálivých papričiek. Práve odtiaľ mám tiež tento recept, ktorý sa v Maďarsku nájde snáď u každého, koho trápia tieto bolesti. Papričiek je tam neúrekom, takže sa ani niet čomu diviť. Aj my ho máme doma vždy poruke. prehreje a pôsobí proti bolesti.

Pálivý olej pomáha proti bolesti kĺbov, ako aj pri iných typoch bolesti, vrátane myozitídy, neuralgie a reumatoidnej artritídy. Pôsobí tak, že zvyšuje krvný obeh vo vrchných častiach kože, zvyšuje metabolizmus vitamínov a aktivuje regeneračné procesy v epidermise kože.

Potrebujeme:

10 čerstvých pálivých papričiek (alebo chilli papričiek)

450 ml za studena lisovaného olivového oleja (vraj sa môže použiť aj obyčajný slnečnicový olej)

pohár s objemom 1 litra

Postup:

Vyčistené papriky rozomelieme na kašu, preložíme do pohára a zalejeme olejom.Rozmeľte vyčistené papriky, aby ste získali kašu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zmes preložíme do pohára a zalejeme olivovým olejom.

Necháme pohár na tmavom mieste po dobu 7 dní, potom prefiltrijeme cez gázu.

Keď bolia kĺby, používame na potieranie.Olej natrite na boľavé kĺby a niekoľko minút jemne masírujte. Budete cítiť pocit pálenia kože, ale je to bezpečné, pretože olej zohreje kožu bez toho, aby došlo k popáleniu. Uchovávajte olej v tme a túto procedúru robte raz týždenne.