Osvedčený spôsob ako vyčistiť celú vaňu bez námahy a odstrániť aj pleseň: Pár minút a vyzerá opäť ako nová!

V dnešnom článku sa chcem podeliť o môj odskúšaný domáci čistiaci prostriedok , vďaka ktorému bude vaňa perfektne čistá. Uvidíte, že ihneď po prvom použití získa späť svoju snehobielu farbu.

Rozhodne skúste a budete milo prekvapení výsledkami!

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

3 lyžice jedlej sódy

kyselinu citrónovú

vodu

Postup:

V miske zmiešajte jedlú sódu s malým množstvom vody. Vymiešajte pastu. Navlhčite povrch, ktorý chcete vyčistiť.

Pomocou huby naneste na povrch pastu. Tú nechajte 20 minút pôsobiť. Medzitým rozpustite lyžicu kyseliny citrónovej v pohári vody.

Teraz namočte špongiu do roztoku kyseliny a začnite roztierať pastu. Týmto krokom už povrch krásne čistíte.

Teraz všetko dôkladne opláchnite prúdom vody. Vaňu môžete dosušiť handričkou.

Rôzne typy povrchov

Akrylátová vaňa

Ak ste šťastným majiteľom akrylátovej vane, jej čistenie je pomerne jednoduché. Typicky postačuje pre tento typ vane štandardný prostriedok na umývanie riadu. Najdôležitejšie je,  že produkt je tekutý alebo gélový, bez agresívnych látok.

akrylový kúpeľ

Akrylátové povrchy nebudú poškodené ani bežnými domácimi kyselinami, takže na odstránenie obzvlášť pretrvávajúcich nečistôt môžete bezpečne použiť ocot alebo citrónovú šťavu.

Oceľová vaňa

Tieto vane vydržia oveľa dlhšie ako akrylátové. Ak sa však poškodia a veľmi znečistia, ich čistenie je náročnejšie a vyžaduje špeciálne čistiace prostriedky určené na tento povrch.

oceľová vaňa

© Depositphotos

Pri čistení  je veľmi nežiaduce používať akékoľvek ostré predmety, ako aj kyslé látky.  Hlavnou radou pre starostlivosť o tieto vane je udržiavať ho medzi použitiami v suchu (vždy po použití vane vytrieť do sucha).

Vyčistíte povrch a odstránite pleseň – 2 metódy čistenia bez práce

čistenie kúpeľní

Metóda číslo 1

Naplňte vaňu teplou vodou a rozpustite vrecko s kyselinou citrónovou vo vode. Namiesto kyseliny môžete použiť pohár octu. Vodu nechajte pôsobiť tri hodiny a potom vaňu  utrite mäkkou handrou.

kyselina citrónová

Metóda číslo 2
V tomto prípade musí byť vaňa naplnená studenou vodou. Nalejte do vody 2 poháre bielidla a nechajte cez noc pôsobiť. Ráno dostanete nielen snehovobielu vaňu, ale aj dokonale dezinfikovaný povrch.

bielidlá na bielizeň

Metóda č. 3

764905-650-1458653695-come-montare-una-supporto-tenda-per-la-doccia_a06ed2601403b7db4992e1db5ed0ea0f

Starší sprchovací záves, zájdené umývadlo, žlté škvrny okolo vane či zárodky plesní na kachličkách a tesnení. To všetko môže byť opäť žiarivo čisté, ak použijete roztok peroxidu vodíka a vody. Zmiešajte obe tekutiny v rovnakom pomere a aj veľmi znečistené miesta budú opäť ako nové. Peroxid vodíka vám pomôže odstrániť vápenaté usadeniny, škvrny aj žlté fľaky. Nalejte ho do fľaše s rozprašovačom a nasprejujte na povrch vane. Nechajte pôsobiť 30 minút a potom zmyte teplou vodou. Vaňa bude opäť ako nová.

 

Dnes najobľúbenejšie