K ryži zo včerajšieho obedu som pridala 2 vajcia: Je z toho najlepšia príloha, akú som kedy ochutnala!

3035

Vynkajúci recept od Ľubice, vďaka ktorému už nikdy nebudete váhať, čo so zvyšnou ryžou. Spravte z nej najchutnejšiu prílohu, alebo rovno kompletný obed.

Potrebujeme:

200 gramov studenej, uvarenej ryže

2 kusy vajicka

3 polievkové lyžice olej

150 gramov kuracie mäso (prípadne krevety, huby…)

150 gramov rôznej zeleniny

3 polievkové lyžice sójová omáčka

Postup:

Recept je veľmi variabilný, nutnosťou je iba studená uvarená ryža a vajíčka. Ostatné veci sú voliteľné, treba sa orientovať podľa obsahu chladničky. Možno použiť aj zvyšky napríklad upečeného kurčaťa, či inak pripraveného mäsa. Alebo pripraviť aj z mäsa čerstvého.

Takisto zelenina je voliteľná. Vždy sa nájdu členovia rodiny, ktorí zeleninu nepotrebujú. Ja som použila cuketu a kukuricu. Vydlabanú mladú cuketu som nakrájame na mesiačiky a na lyžici oleja pridko opečieme. Pridáme uvarenú kukuricu a krátko spolu opečieme. Prenesieme na tanier.

Kuracie mäso nakrájame na malé kúsky a prudko opečieme na ďalšej lyžici oleja. Prenesieme ku opraženej zelenine a pokvapkáme sójovou omáčkou. Ak máme už tepelne spracované mäso, iba ho krátko zohrejeme. Rozohrejeme poslednú lyžicu oleja, pridáme vychladenú ryžu, najlepšie priamo z chladničky. Krátko opekáme tak, aby rozhorúčený olej obalil všetky zrnká ryže.

Vajíčka rozbijeme do hrnčeka. Ryžu presunieme na kraj panvice, do stredu nalejeme vajíčka. Za stáleho miešania ich necháme stuhnúť, premiešame ich s ryžou.

Primiešame ostatné opražené súčasti, ak treba, pridáme ešte sójovú omáčku, zamiešame a môžeme podávať. Kto má rád, môže posypať sezamom a pridať ešte trochu čerstvej zeleniny.

Ja som do ryže pridala aj zopár nakladaných kreviet a bolo to ešte vynikajúcejšie.

Foto: youtube
Foto: youtube
Témy:


Pridajte svoj komentár