Orechy sú stále drahšie: Perfektný a úplne jednoduchý nápad, ako ich uchovať čerstvé na celé roky!

Orechy sú stále vzácnejšie. Ak máte v záhrade orech, určite viete, ako veľmi mohli budúcu úrodu poškodiť napríklad aprílové mrazy. Keďže je orechov stále menej, sú stále drahšie a my sa snažíme, uchovať ich v čo najlepšom stave tak dlho, ako sa len dá.

Orechy sú stále vzácnejšie. Ak máte v záhrade orech, určite viete, ako veľmi mohli budúcu úrodu poškodiť napríklad aprílové mrazy. Keďže je orechov stále menej, sú stále drahšie a my sa snažíme, uchovať ich v čo najlepšom stave tak dlho, ako sa len dám. Poradíme vám, ako uchovať orechy pokojne aj 10 rokov s nezmenenou chuťou. Stačí, ak ich zavaríte nasucho. Je to úplne jednoduché a efekt skutočne výborný. Orechy budete mať poruke vždy, keď ich budete potrebovať. Nemusíte sa báť, že orechy zatuchnú, alebo splesnivejú.

Potrebujeme:

Čisté poháre na zaváranie

Olúpané orechy

Postup:

Do pohárov jednoducho vložíme orechy. Potom takto naplnené poháre vložíme do rúry a zapneme ju na 70 stupňov. Necháme v rúre 10 minút, potom na poháre položíme viečka (nezaťahujeme) a vložíme ešte na 10 minút do rúry.

Vyberieme z rúry, zatiahneme napevno a skladujeme.

Ak chcete, dá sa zavárať nasucho aj v mikrovlnke. Stačí, ak otvorené poháre vložíme do mikrovnky a 2 poháre necháme 2,5 minúty vo vnútri pri plnom výkone. Vyberieme utierkou, zatiahneme a obrátime viečkom nadol. Keď pohár vychladne, môžeme uskladniť.

Dnes najobľúbenejšie