Tento liek na silný kašeľ mi pred rokmi poradil dedo a robím ho dodnes: Kto skúsi, drahé sirupy už nekupujem, toto je sila!

Ak máte silný kašeľ a nechcete sa dopovať sirupmi z lekárne, poradím vám recept, ktorý mám osvedčený a siahnem po ňom vždy, keď začne úradovať v našej rodine.

Ak máte silný kašeľ a nechcete sa dopovať sirupmi z lekárne, poradím vám recept, ktorý mám osvedčený a siahnem po ňom vždy, keď začne úradovať v našej rodine. Recept je naozaj veľmi starý, v našej rodine ho poznal a využíval už dedo a akosi prirodzene sa dostal od neho až do mojej generácie. Za celé roky ma ešte nesklamal a čo je najlepšie, je úplne zadarmo, potrebujete naň len vodu a škrupinky, ktoré ostanú po čistení orechov. Dbajte na to, aby škrupinky boli čisté.

Ako na to?

Čisté škrupiny z 12 orechov nechám lúhovať v ½ litri vody.

Po 12 hodinách vodu aj so škrupinami prevarím a scedím.

Hotový odvar zlejem do pohára, zavriem a pijem vlažný niekoľkokrát denne.

Ja si zvyknem pridávať do tohoto odvaru aj štipku medu pre lepšiu chuť, ale je to na vás. Tento liek si so silným kašľom dokáže poradiť naozaj rýchlo. Mám odskúšané, že to zaberá viac, ako závorové kúry. Čaj  výborne rozpúšťa hlieny a výrazne sa vám uľaví najneskôr do dvoch dní.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.