Opravár mi povedal, že práčku musím vymeniť a zápachu sa nezbavím: Dala som šancu tomuto a bielizeň opäť vonia úžasne a stačí len prach na pranie!

Pračku mám 12 rokov a posledný rok som zaznamenala, že prádlo nevonia ako kedysi, aj keď som pridávala viacej aviváže.

Pračku mám 12 rokov a posledný rok som zaznamenala, že prádlo nevonia ako kedysi, aj keď som pridávala viacej aviváže. Tento zápach sa objavil najmä potom, ako som začala používať gélové tablety, s ktorými som však rýchlo prestala, no zápach ostal. Postupne ostávalo prádlo úplne zatuchnuté a to som používala pravidelne aj ocot. Opravár mi povedal, že práčka je už jednoducho stará a chce to novú. Tak som vyskúšala poslednú možnosť. Svokra mi povedala, že na odstránenie zápachu len ocot nestačí a skutočne je to pravda. Vyskúšajte a budete sa diviť, čo táto kombinácia dokáže!

Potrebujeme:

1 liter octu

1 kg obyčajnej soli (ja som ju doma nemala a preto som dala ¾

Postup:

Do prázdnej práčky nasypeme soľ a nalejeme ocot. Nastavíme na teplotu 90 stupňov a zapneme cyklus. Keď sa voda na túto teplotu ohreje, vypneme ju a necháme stáť 3-4 hodiny. Potom stačí už len zapnúť plákanie bez žmýkania. Mne tento postup zachránil práčku, opäť bielizeň krásne vonia a nepotrebujem ani aviváž. Do práčky pridávam len prach na pranie a sem-tam ocot.

Elenka D. 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.