Odteraz budete mať opasok vždy v záhrade poruke: Pozrite sa, na čo ho používa táto záhradkárka!

Perfektný nápad, ktorý sa mi v záhrade veľmi osvedčil!

Perfektný nápad, ktorý sa mi v záhrade veľmi osvedčil. Minulý rok som začala s úpravou záhrady a potrebovala som najmä popremiestňovať rastliny. A to bol trochu problém, najmä v prípade mohutnejšie rozrastených rastlín akými sú moje obľúbené hosty. Často sa mi stávalo, že sa listy polámali, alebo takmer okamžite po presadení na nové miesto „spadli“.Poradím vám môj zlepšovák, ako si z hostami a im podobnými rastlinami poradiť elegantne, jednoducho a najmä bez toho, aby rastlinka utrpela.

Potrebujeme:

Opasok

Maliarsku lepiacu pásku

Postup:

Pomocou vidlíc a lopaty som si najskôr naznačila okruh pôdy s ktorou budem rastlinku vykopať. Spravte ho radšej väčší, aby ste nepoškodili korene.

Potom som listy nadvihla a spojila dohromady pomocou látkového opasku. Keď listy držali pospolu, nad opaskom som ich stiahla pomocou lepiacej pásky. Opasok teraz už nepotrebujeme, keďže listy sú dostatočne stiahnuté.

Potom na novom mieste vykopeme jamu – nech je tak hlboká, aby bola hosta v rovnakej hĺbke ako v predchádzajúcom stanovisku.

Hostu podoberieme vidlicami, vyberieme z pôdy a preložíme na nové miesto. Kedže rastlinka obľubuje ťažšie humózne pôdy, pridáme do jamy aj trochu humusu a podľa potreby som dohrnula ďalšiu zeminu. Nezabudujte dostatočne zaliať. Dobrá zálievka je veľmi dôležitá najmä v prvých dňoch a týždňoch, aby sa dostatočne aklimatizovala na novom mieste. Pásku som ponechala niekoľko týždňov. Hoste tak pomôžete udržať listy vo vzpriamenej polohe, zatiaľ čo rastlinka naberie energiu a zvykne si na novom mieste. Potom pásku jednoducho odstránime.

Ďalšie perfektné triky do záhrady

Stará forma na muffiny alebo kartón od vajec môžete využiť na vysadenie semienok v záhrade tak, aby ste zachovali dostatočné rozostupy.

Plastové fľaše ochránia priesady pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi a vytvoria ideálne prostredie prostredie pre rast – fungujú ako mini-skleníky.

Starý záves zo sprchy, alebo plastový obrus ochráni rastlinky pred jarnými mrazmi a zároveň vám uľahčí presúvanie vecí po záhrade.

Vezmite pás toaletného papiera a kvapnite naň v dostatočnom rozostupe lepidlo na báze kukuričného škrobu. Potom do každej kvapky vložte semienko. Keď príde čas na vysadenie do pôdy, stačí ak do pôdy jednoducho vložíte celý pás papiera. Lepidlo sa v pôde rozpustí a kedže pôsobí stimulačne, semienka vyrastú jedna radosť.

Z roliek od toaletného papiera vyrobíte jednoduché črepníky na sadenice. Keď príde čas premiestniť ich do pôdy v záhrade, jednoducho ich môžete zasadiť do pôdy aj s týmito črepníkmi.

Bublinková fólia je perfektná ochrana pred nízkymi nočnými teplotami. Stačí prekryť rastlinky a máte istotu, že ich chladné počasie nepoškodí.

zdroj: hometalk

Picture of Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie