Odstráňme bariéry, ktoré bránia ľuďom v pohybe

Nezáleží na tom, či je človek starý alebo mladý. Myseľ človeka zväčša prekonáva možnosti jeho telesnej schánky, v ktorej sa bez ohľadu na vek môže cítiť uväznený. Preto sú bezbariérové riešenia také dôležité.

Jednou zo súčastí života, ktorá výrazne ovplyvňuje jeho kvalitu, je možnosť pohybu. Tí, ktorí ju majú z nejakých dôvodov obmedzenú, však majú šancu zlepšiť svoju situáciu pomocou zariadení, ktoré im umožnia slobodne sa pohybovať. So životom bez takejto pomoci sa to nedá ani porovnať.

Napadlo vám niekedy, keď ste sa prechádzali mestom, že aj vy by ste sa niekedy mohli ocitnúť v situácii, kedy by ste mali problém vyjsť po obyčajných schodoch? Bežne si ani neuvedomujeme, koľko prekážok číha na každom kroku pre tých, ktorých schopnosť pohybu je obmedzená možno až natoľko, že bez vozíčka by sa nikam nedostali. Ani vtedy však ešte nemajú vyhraté a musia sa pasovať a prekážkami, ktorých sú plné mestá. Lepšie to však človek niekedy nmá ani vo vlastnom dome alebo bytovke, v ktorej býva.

Sloboda pohybu je niečo, o čom sa veľmi nehovorí, o to je dôležitejšie tomu porozumieť. Tí, čo sa na svet pozerajú z vozíčka alebo im zdravotný stav iba nedovoľuje chodiť po schodoch, dokážu oceniť, čo pre nich výťah na schody znamená. Je to niečo, čo im prinavracia možnosti. Možnosť dostať sa na poschodie vlastného domu, možnosť psychicky pookriať a nemusieť žiť s predstavou, že sa do časti vlastného domu už nikdy nedostanú.

Výťahy na schody však nie sú jedinou pomôckou, korá je pre hendikepovaných či imobilných ľudí veľkou pomocou. Zdvíhacie zariadenia celkovo sú tým, čo ich život dokáže v pozitívnom zmysle slova zmeniť na nepoznanie. Komplexným riešením sú tiež zvislé zdvíhacie plošiny, ktoré sú nielen praktické, ale aj kvalitné a umožňujú každému bezbariérovo sa dostať do exteriéru, ako aj interiéru domu alebo iných budov.

Ideálne je, keď sa riešenia, ktoré potrebujete, dokážu prispôsobiť priamo vašim požiadavkám na mieru a nakombinujete si také zariadenia, ktoré obohatia váš život a dostanú ho na kvalitu, po akej túžite. Spoločnosť, ktorá vám vie poskytnúť profesionálny prístup, dodá a namontuje vám takéto zariadenia, bude s určitosťou robiť všetko preto, aby zohľadnila vaše potreby.

Nie je hanba osloviť niekoho a požiadať o pomoc, ak je na ňu niekto odkázaný. Rovnako ako by malo byť samozrejmosťou snažiť sa týmto ľuďom pomôcť, ako len môžeme. Samosprávy miest by mali prihliadať na to, že sú potrebné aj na verejných priestranstvách bezbariérové prístupy, výťahy a plošiny, ktoré by týmto občanom umožňovali bez problémov sa dostať tam, kam potrebujú. Ani architektonické bariéry by im nemali brániť v tom, aby mohli žiť kvalitný život bez obmedzení. Každý by mal mať nárok na slobodu pohybu, minimálne v rámci možností, ktoré mu dovoľuje jeho vlastné telo či prípadné telesné postihnutie.

Nezáleží na tom, či je človek starý alebo mladý. Myseľ človeka zväčša prekonáva možnosti jeho telesnej schánky, v ktorej sa bez ohľadu na vek môže cítiť uväznený. Preto sú bezbariérové riešenia také dôležité. Zmieriť sa s tým, že sa nemôžete vo vlastnom dome dostať tam, kam chcete, by bolo ubíjajúce. Radosť z bežných dní vám však spoločnosť Velcon vie prinavrátiť. Či už človeka postretol nepríjemný vážny úraz či choroba alebo sa kvôli veku stal imobilným, vždy je tu riešenie, ktoré dokáže pomôcť. Vďaka bohatým skúsenostiam a poznaniu problémov iných ľudí, vedia pomáhať aj ďalším, pretože poznajú ich potreby. V každom regióne Slovenska sa pritom starajú o to, aby klientom mohli poskytovať starostlivosť a potrebné technické riešenia.

Záleží od potrieb konkrétneho človeka, jeho zdravotného stavu a priestoru, v ktorom žije, či je preňho najlepším riešením stoličkový výťah alebo mu stačí schodolez. Veľkou pomocou sú tiež šikmé schodiskové plošiny a zvislé zdvíhacie plošiny, ale aj nájazdové rampy a stropné zdviháky. Jedno však majú tieto technické zariadenia spoločné. Človeku, ktorý má na dennom poriadku prekonávanie bariér, sú pomocou, akú si zdravý človek nedokáže ani predstaviť.

(PR)

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie