Ako odstrániť stvrdnutý zubný povlak za 2 minúty?

Trik, ktorý vám vráti žiarivo biely úsmev!

Každý z nás túži po zdravých a perleťovo bielych zuboch. Aj napriek každodennej starostlivosti sa nám však akosi nedarí vyhrať v boji proti zubnému povlaku, ktorý je pôvodcom zubných kazov, baktétrii, ale aj nepríjemného zápachu a odolného zubného kameňa. Zubný povlak je síce zo-začiatku mäkký a ľahko odstrániteľný zubnou kefkou. V miestach, kam kefka nedosiahne však postupne „tvrdne“ a odstrániť ho kefkou a bežnou zubnou pastou je takmer nemožné.

Prinášame vám recept na domácu zmes, ktorú vyrobíte úplne jednoducho a jej účinky pocítite ihneď. Okrem odstránenia stvrdnutého povlaku a bieliacemu účinku, pôsobí dezinfekčne a antibakteriálne.

1 krok

Vytvoríme si domácu zubnú pastu proti odolnému zubnému povlaku a na bielenie zubov.

zdroj: diynatural

Potrebujeme:

5 lyžíc kokosového oleja

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3 lyžice jedlej sódy

Štipku kurkumy (ak vás trápi zápach z úst a ochorenia ďasien)

Postup:

Kokosový olej necháme rozpustiť a zmiešame so sódou a kurkumou. Zmesou si vyčistíme zuby ako bežne. Pastu skladujeme v chlade v uzatvárateľnej nádobke (vždy pred použitím trochu odoberieme a necháme rozpsutiť).

2. krok

Teraz si ústnu dutinu vypláchneme touto zmesou.

Potrebujeme:

½ šálky teplej vody

1/3 – 1/2 šálky roztoku peroxidu vodíka  – používame 1 % maximálne 3% roztok

Postup:

Obe zložky zmiešame a vypláchneme si ústnu dutinu ako s klasickou ústnou vodou. Držíme v ústach 30 sekúnd až minútu, potom vypľujeme, rozhodne neprehĺtame. Táto ústna voda je vynikajúca aj ako kloktadlo pri zápaloch hrdla.

Na veľmi odolný zubný kameň sa odporúča najskôr použiť zmes jedlej sódy a soli – ½ lyžičky soli a 1 lyžicu jedlej sódy. Obe prísady zmiešame. Vezmem kefku – ideálne na čistenie medzizubných priestorov – opláchneme v teplej vode a premiešame ňou túto zmes. Potom si zmesou vyčistíme miesta, na ktorých sa zubný kameň nachádza – najčastejšie blízko ďasien a v medzizubných priestoch. Následne vypláchneme ústa  ústnou vodou použitou v kroku 2.

Túto procedúru čistenia je vhodné opakovať maximálne 2x týždenne, rozhodne však nejde o náhradu každodennej starostlivosti o zuby. Domácu zubnú pastu aj vodu je možné používať aj samostatne. Najlepšie účinky v boji proti odolnému povlaku a zubnému kameňu však získate kombináciou oboch.

zdroj: naturallivingideas