Odkedy som dala orchideu do skla, kvitne nepretržite už celé mesiace: Inak už nepestujem – najkrajšia dekoráciu, akú doma môžete mať!

Je to krásna dekorácia a mojim orchideám sa v skle páči omnoho viac, ako v klasickom črepníku. Tento nápad mám z časopisu pre zázhradkárov a mne sa to osvedčilo. Pestovanie v skle som skúsila s orchideu, ktorá sa mi nezdala, už dlhšie nekvitla a myslela som si, že už ju neprebudím. Vybrala som ju z črepníka, odštikla poškodené korene a rez ošetrila dreveným uhlím. Potom som si pripravila vyššiu vázu a na dno dala kamienky. Na kamienky som uložila rastlinu a potom pridala klasický ľahký substrát s machom. Zdá sa, že rastlinke to prospelo, rastie d krásy a už mi kvitne dva mesiace vkuse. So zavlažovaním veľmi opatrne, ja len sem-tam trošku zvlhčím mach, ale nie veľmi. Prípadne orchideu raz za záždeň vybrať a dať do kúpeľa s vodou. Potom nechať dobre odkvapkať a vrátiť späť do vázy. Keď vlažíte, dávajte pozor, aby sa voda nestala do očka medzi listy. Čo sa týka hnojenia tak to som vynechala úplne. Do substrátu pridávam trochu kokosových pilín (dávajú sa do terária) a stačí to. Vo váze by rastlinka mala mať dosť miesta. Odporúčam skúsiť, vyzerá to naozaj krásne!

Keď dáte na dno nádoby gélové guličky, alebo necháte spodok koreňov rásť vo vode, môžete zalievanie celkom vynechať. Orchidea sa dá v skle pestovať bez substrátu, v substráte, s dekoračnými kamienkami, v machu alebo sa dá kombinovať so sukulentmi a drevom. Vyzerá to naozaj krásne!

Najjednoduchší postup – vybrať z črepníka a vložiť do vázy

...