Hneď, ako sa ochladí, tlačia sa nám do teplých bytov: Odborníci poradili jediný správny spôsob, ako si držať háveď celú zimu ďaleko od domu!

Chcete mať domov počas celej zimy  bez škodcov, avšak nechcete používať páchnuce chemické prostriedky z obchodu? Napokon, všetci vieme, že pesticídy neškodia len hmyzu, ale aj nám. Naučte sa, ako sa zbaviť hmyzu prirodzeným spôsob, ktorý je rovnako účinný, ako škodlivé pesticídy. Odborníci, ktorí sa elimináciou hmyzu v bytoch živa poradili, ako sa ich zbaviť bez chemikálií. Privolanie odbornej pomoci by podľa nich mala byť až posledná možnosť. Tieto triky sa skutočne oplatí poznať!

Šváby

Šváby chodia do našich domovov hlavne kvôli vode a jedlu, ktoré u nás nájdu. Ak im zamedzíte prístup k týmto dvom zdrojom, už ich neuvidíte. Kedže sú však šváby dostatočne prefíkané na to, aby sa k potrave dostali, nastražte na ne jednoduchú pascu. Vyberte prázdnu plastovú fľašu, odstrihnite z nej vrchnú časť a zložte ju tak, ako to vidíte na obrázku. Upevníte lepiacou páskou a nalejte do nej trochu vody. Šváby sú jedny z najsmädnejších druhov hmyzu, preto keď ucítia vodu, nezaváhajú. Vlezú do fľaše, ale von z nej sa už nedostanú.

Lienky

Gáfor éterický olej nakvapkať do fľaše (asi 20-30 kvapiek), zmiešal s vodou a nastriekať tam, kde sa lienky držali + okolo okien, dverí a nechať som pôsobiť. Lienky zmiznú ako gáfor.

Ovocné mušky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Už sa blíži obdobie, kedy nám ovocné mušky opäť budú lietať okolo hlavy a dotieravo nás obťažovať v celkom byte. Ovocné mušky nevedia odolať jednej surovine a to jablčnému octu. Stačí, ak sklenej nádoby nalejete jablčný ocot, pridáte pár kúskov akéhokoľvek prezretého, či dokonca hnijúce ovocia a pomocou tvrdšieho papiera alebo výkresu urobíte do nádoby akýsi lievik. Túto pascu mušky jednoducho milujú, už po pár hodinách uvidíte, koľko kusov ste v nech nachytali.

Komáre – áno, ešte aj v novembri nám bzučia okolo uší

Citronella a citrusové esenciálne oleje sú dobre známe aj v odbornej verejnosti, ako silné odpudzovače komárov. Použite esenciálnu olejovú sviečku s touto vôňou, alebo difúzer. Prípadne skúste roztopiť trochu kokosového oleja, pridajte pár kvapiek citrusového esenciálneho oleja a dobre premiešajte – natrite si touto masťou pulzujúce miesta na tela – nikdy však nepoužívajte na kožu neriedený esenciálny olej – mohol by vám spôsobiť nepekné podráždenie. Ďalšou možnosťou, ktorú oceníte aj v boji proti muchám, je sušený bobkový list, ktorý použijete ako kadidlo. jeho vôňa zaženie všetky okrídlené potvory.

Muchy

Jedna vec, ktorú by ste mali mať vždy na pamäti, keď počujete po dome bzučať muchy je fakt, že nenávidia vôňu levandule. Pripravte si špongiu alebo malú handričku a pokvapkajte ju neriedeným levanduľovým esenciálnym olejom. Položte na tanierik a uložte na ľubovoľné miesto v dome. Môžete tiež vytvoriť jednoduchý sprej z levanduľového oleja – 30 kvapiek zmiešajte s vodou, prelejte do nádoby s rozprašovačom a jednoducho rozprášte po dome. Krásna vôňa a pokoj od múch zaručené. Nezabudnite sa však vyhnúť kontaktu nezriedeného oleja s pokožkou.

Pavúky

Pavúky nenávidia vôňu čajovníkového oleja. Zmiešajte ½ šálky vody, ½ šálky obyčajného octu a pár kvapiek čajovníkového esenciálneho oleja. Nastriekajte do rohov, škár, na parapety a do medzier medzi nábytkom. Pavúky sa budú pratať, kade ľahšie. Proti lezúcej hávedi tiež výborne pôsobí levanduľový, alebo mätový ocot, prípadne aj ocot z citrusových šupiek. Nechajte lúhovať 2 týždne lúhovať, sceďte a môžete používať na klasické čistenie domácnosti. Okrem domácnosti bez baktérií sa to postará aj o nezvaných návštevníkov.

Ploštice

Hovorí sa, že ak sa k vám raz dostanú, zbaviť sa ich je obrovský problém. Tento trik pôsobí nielen na elimináciou ploštíc (ak nie sú príliš rozšírené), ale zároveň aj ako prevencia. Vezmite 10 kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja a roztrieďte ho v 1 šálke vody a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Túto zmes nastriekajte na matrac, najmä na spoje, v ktorých sa chrobáky najčastejšie skrývajú.

Zapáchajúce chrobáky

Najjednoduchší spôsob, ako sa týchto smraďochov zbaviť je zmiešať 2 šálky vody so 4 lyžičkami cesnakového prášku a pretrepte. Nastriekajte okolo rastliniek na oknách a aj okolo okien. Dotieravý hmyz sa bude od vášho domu držať ďalej.

Nezabúdajte, že držať si hmyz počas celej sezóny ďaleko od tela sa dá aj inak, ako s agresívnymi chemikáliami. Povedzte o týchto trikoch aj svojím priateľom!

zdroj: brightside