Toto vyčistí práčku lepšie, ako drahé prípravky z obchodu a BEZ CHÉMIE: Už žiadny zápach z práčky a zmizne aj vodný kameň!

Pri častom používaní práčky, nedostatočnom vetraní bubna alebo nesprávnej údržbe sa z nej môže začať šíriť nepríjemný zápach.

Aby nám práčka dlho slúžila, treba sa pravidelne starať o jej čistotu a preto máme pre vás skvelý tip z youtube, ako ju udržíte v dobrej kondícii a bude vás to stáť len pár centov!

Potrebujeme:

fľašu s rozprašovačom

ocot

sódu bikarbónu

...

čistú handričku

Postup:

Ocot si prelejeme do fľaše s rozprašovačom.

Ako prvé si vyčistíme zásuvku na prášok a aviváž. Vyberieme ju, opláchneme, vyčistíme starou zubnou kefkou a vytrieme handričkou dosucha.

Na miesto, odkiaľ sme vybrali zásuvku, nastriekame ocot. Necháme pôsobiť a potom vytrieme dosucha. Čistú zásuvku zasunieme späť.

Potom do bubna práčky nalejeme asi polovicu fľaše octu…

A druhú polovicu nalejeme do zásuvky na aviváž. 

Následne do priehradky na prací prášok, aj na predpierku ešte nasypeme sódu bikarbónu a zapneme dlhý program na 90 °C. Práčku samozrejme necháme prázdnu a nevkladáme do nej žiadnu bielizeň.

Po ukončení programu nastriekajte práčku zvnútra alkoholom alebo octom a dôkladne vytrite dosucha.

Môžete si všimnúť, že práčka je čistá aj za tesnením, kde sa zvyknú ukladať nečistoty, aj vodný kameň. Práčku následne utrite aj z vonkajšej strany.

Takto prečistite práčku aspoň 1-krát za mesiac. Prajeme veľa šťastia!