Ocot na čistenie práčky nemá ani spolovice také účinky ako tento zázrak: Pridávam do každého prania a s plesňami mám pokoj!

Dobrý deň, v poslednej dobe sa tu veľa hovorí o odstránení plesní v práčke prírodnou cesto octom, alebo jedlou sódou, avšak moja skúsenosť s týmto riešením nie je najlepšia. Ocot som používala pravidelne, aj na vyčistenie vnútra práčky po praní, no časom mi poškodil tesnenie v práčke a preto som musela investovať do novej. Odvety ocot nepoužívam tak intenzívne a často, pretože sa trochu obávam poškodenia tesnení. Mojou radou je tento neskutočne silný dezinfekčný olej – Tea tree (olej z čajovníka), ktorého pár kvapiek pridám k bežnému prostriedku na pranie. Nepoužívam vôbec aviváž. Prádlo vonia a tento olej má skutočne veľmi silné dezinfekčné vlastnosti, takže nemusím mať obavy z plesní. Práčku tiež nechám po každom praní dôkladne vysušiť. Ocot používam na čistenie len raz za cca pol roka – periem naprázdno na najvyššom stupni.

Tea Tree olej má zo všetkých prírodných látok najsilnejšie protiplesňové účinky, predstavte si, že ocot sa jeho účinkom proti plesni neblíži ani len z polovice. Stačí vám skutočne máličko – ja dávam 5 kvapiek do tekutého pracieho prostriedku a mám pokoj. Možno si myslíte, že takto vás pranie vyjde draho, ale nie je to tak. Ak si kúpite tak ako ja malú fľaštičku s objemom 120 ml – máte v nej 2400 kvapiek, ktoré vám vydržia na 480 praní. Mne vydržala jedna fľaštička dva roky. :-) A nepoužívam ho len do prania, ale v lete aj proti komárom a kliešťom.

Peroxid namiesto bielidla

Bielidlo na báze chlóru tiež nepoužívam. Odporúčam každému vymeniť ho za peroxid vodíka – ten na rozdiel do bielidla nie je toxický, nezanecháva chemické stopy na oblečené a navyše, pôsobí ako dezinfekcia, vybieli oblečenie, ale aj vydezinfikuje práčku a odstráni zárodky plesní.

Malú fľaštičku s objemom 120 ml – máte v nej 2400 kvapiek, ktoré vám vydržia na 480 praní. Mne vydržala jedna fľaštička dva roky. :-)

...

 Za nápad ďakujeme Ľudke H.