Najsilnejšia OČISTA dýchacích orgánov: 3 dni a zabudnite čo je kašeľ, hlien, zápal aj bolesť na hrudi!

Dobrý deň, rada by som sa v týchto časoch pandémie a respiračných chorôb podelila o starý ale veľmi účinný recept, ktorý máme v rodine odkedy si pamätám.

Len nedávno som ho videla kolovať po sociálnych sieťach a skutočne ma potešilo, koľko ľudí tento recept vyskúšalo a už im aj pomohol. Pridávam ho aj sem a verím, že vám pomôže.

Ide o veĺmi jednoduchý, ale účinný zábal, ktorý vyčistí dýchacie cesty, vytiahne zápal a pomôže dostať hlien z pľúc a priedušiek. Jeho základom nie je nič iné, ako overené prírodné prísady, na ktoré nedali dopustiť už naše babičky a dedovia.

Liečivý zázrak na 3 dni

Na tento liečivý zázrak potrebujete len kapustový list a husacia masť (ak nemáte, môžete použiť aj bravčové, moja skúsenosť je ale najlepšia práve s husacou masťou).

Čo dokážu jednotlivé prísady?

...

Husacia masť je zdravý živočíšny tuk získaný z topenia husacieho tuku. Vďaka svojim vlastnostiam je používaný nielen v kuchyni, ale aj pri liečbe rôznych zdravotných ťažkostí. Napriek všeobecnému presvedčeniu, že masť je vysokokalorický a nezdravý produkt, pri husacej masti je to trochu iné – tento tuk je totiž veľmi zdravý. Obsahuje veľa vitamínov, mikro a makro prvkov. Je bohatý na vitamíny A, B, E a tiež na zinok, horčík, železo, fosfor a draslík. Obsahuje mononenasýtenú kyselinu olejovú, ako aj exogénne aminokyseliny, ktoré potrebujeme, pretože ich telo nedokáže vyprodukovať samo.

Natieranie priedučiek a hrudníka husacou masťou je najbezpečnejšia forma podpornej liečby aj u malých detí.

Kapustový list má protizápalový účinok a látky, ktoré uvoľňuje pomáhajú v liečbe respiračných ochorení. Tiež ide o potraviny doslova nabitú vitamínmi a živinami.

Potrebujeme:

4 zelené listy kapusty

Husaciu masť

Uterák

Postup:

Najskôr je treba nachystať si kapustu, ktorú nepoužijeme čerstvú ale trochu ju obvaríme.

Do hrnca dáme vodu a keď ovrie, vložíme do vody oddelené listy kapusty. Necháme povariť asi 3 minúty po zovretí vody.

Listy vyberieme a necháme odkvapkať.

Zatiaľ si nachystáme husaciu alebo bravčovú masť. Ja to robím tak, že si dám masť krátko zahriať do vodného kúpeľa, aby bola teplá.

Teraz už len aplikujme:

Na hruď aj chrbát natrieme masť, priložíme 2 listy a obmotáme uterákom a na to si dáme teplé pyžamo alebo teplú deku. Aplikujeme takto 3 noci po sebe.

Mám skúsenosť, že niekedy nastane reakcia ako kašeľ (spúšťanie hlienu) alebo potenie, ale sú to bežné sprievodné javy.

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn