Obrovskú vilu vymenila za domček veľký len 8 metrov štvorcových. Zachránilo jej to život

Dee Wiliams bola úspešnou riaditeľkou veľkej korporácie a typickou zaneprázdnenou ženou, ktorá obetovala najlepšie roky svojho života budovaniu úspešnej kariéry.

Hektický život plný stresu, náhlenia sa a prebdených nocí strávených nad firemnými dokumentami si vybrali svoju daň. Vo veku 40 rokov po náhlom srdečnom infarkte, bola Dee diagnostikovaná vážna kardiomyopatia. Jej prognóza bola z úst lekárov vyslovená jasne – s trochou šťastia bude žiť maximálne 4-5 rokov.

Z obrovskej vily do mini domčeka na kolesách

„S krutou pravdou sa bolo potrebné vyrovnať čo najrýchlejšie. Nechcete predsa stráviť posledné chvíle života sebaľútosťou a obavami“, hovorí Dee. Hneď, ako ju prepustili z nemocnice, odišla z práce a predala svoj veľký dom s piatimi spálňami.

„Je to irónia, pretože ten obrovský dom som si poprvýkrát poriadne prezrela, až keď som ho predstavovala záujemcom o kúpu. V mojom svete bolo vtedy normálne mať veci, ktoré nepotrebujete a dokonca ani nemôžete využiť. Až z odstupom času som si dokázala uvedomiť, aký hlúpy a nezmyselný takýto život v skutočnosti bol.“

Na čom skutočne záleží

Dee sa rozhodla prežiť zvyšok života v pokoji, obklopená prírodou a starými priateľmi, na ktorých si celé tie roky nenašla čas. Najväčšou zmenou v jej živote však bola výmena priestrannej vily za miniatúrny domček s rozmermi, ktoré môžeme prirovnať k maličkej izbe. Dee však na ploche necelých 8 metrov štvorcových našla všetko, čo celý život hľadala.

„Podarilo sa mi nájsť duševnú rovnováhu, voľnosť a vnútorný pokoj. V mojom predchádzajúcom dome som mala najdrahšiu postel a masážny matrac, no pravda je taká, že prvýkrát som sa skutočne dobre vyspala na tejto jednoduchej drevenej posteli. A keď som sa ráno zobudila, vedela som, že všetko bude v poriadku.“

Dee si interiér sama navrhla a vďaka tomu, že mini domček je na kolesách, jeho majiteľka sa môže ľubovoľne presúvať z miesta na miesto. „V lete milujem večery strávené pri jazere alebo neďaleko pobrežia. Niekedy jednoducho zaparkujem vo dvore kamarátov a niekoľko dní strávim s nimi. Aj napriek tomu, že domček je maličký, takmer každý deň niekto príde na návštevu a nemáme žiaden problém s priestorom.“

Žije šťastne už celých 12 rokov

Dnes má Dee 52 rokov a v mini domčeku žije už celých 12 rokov. Predpovede lekárov o jej chorobe sa tak našťastie nepotvrdili a hoci musí  podstupovať dôslednú liečbu a chodiť na pravidelné prehliadky hovorí, že sa nikdy necítila lepšie.

„Žijem až posledných 12 rokov. Predtým to bola len paródia na život. Ako keď sa vám sníva zlý sen, z ktorého sa konečne zobudíte, aby ste zistili, že je konečne čas vstávať. To ma zachránilo. V mojom malom domčeku som našla skutočný domov, mier a cestu k sebe samej. Som si istá, že keby dnes nie som na tomto mieste, určite by som neprežila. Som vďačná osudu, že mi do cesty poslal chorobu, aby som sa prebudila“.

Nám neostáva nič iné, ako podeliť sa s vami o tento úžasný príbeh a popriať Dee ešte mnoho šťastných rokov života.

zdroj: dailymail

 

Dnes najobľúbenejšie