Objavujú sa vám na chodidlách kurie oká? Toto je úplne jednoduchý spôsob, ako sa ich zbaviť rýchlo a hlavne natrvalo!

Kurie oko je nielen estetickým, ale aj veľmi bolestivým problémom. Odstrániť ho a zabrániť jeho návratu však nie je nemožné. Stačí len vedieť, čo funguje!

Kurie oká sú ľudové označenie pre deformáciu kože známu ako Clavus. Vzniká pri trení odumretých kožných buniek o obuv a príčinu jeho vzniku môžeme najčastejšie nájsť práve vo výbere nevhodnej obuvi. Hoci nejde o problém, ktorý by priamo ohrozoval naše zdravie, rozhodne to nie je nič príjemné. Okrem toho, že kurie oká pôsobia neesteticky, môžu spôsobovať aj veľmi nepríjemné bolesti.

Ako ich odstrániť?

Kurie oká môžete odstrániť drobným chirurgickým zákrokom, počas ktorého sa útvar z kože vyreže alebo odstráni tekutým dusíkom či laserom. Pri odstránení kurieho oka ide najmä o to, aby sa účinne zničil jeho koreň, ktorý je veľmi odolný. Aj preto sa nám tento problém môže opakovane vracať. Na kurie oká tiež môžete použiť rôzne prípravky z lekárne vrátane špeciálnych náplastí.

Pomôcť dokáže príroda

Stačí len vedieť, čo na nepríjemné kurie oká zaberá. Tieto prírodné spôsoby liečby dokážu nielen zastaviť rast kurieho oka, ale postupne ho aj celkom odstrániť a zabrániť jeho návratu. Oplatí sa vyskúšať ich, avšak nezabúdajte, že kurie oko nezmizne hneď.

Lastovičník: Táto užitočná rastlinka vám pravdepodobne rastie pri plote, múre alebo chodníku. Vytlačte z lastovičníka šťavu (naviac jej obsahuje stonka),naneste ju priamo na kurie oko a nechajte pôsobiť.

Rozchodník: Jeho účinky sú rovnako ako v prípade lastovičníka overené generáciami našich predkov. V prípade rozchodníka je liečivou časťou list. Prikladajte si ho na kurie oká a nechajte pôsobiť. Pozor, aby sa šťava z tejto rastliny nedostala do kontaktu s vašimi očami – môže trvalo poškodiť zrak.

Ocot a citrón: Zmiešajte obe látky v rovnakom pomere. Namočte si do roztoku kúsok vaty, priložte ku kuriemu oku a urobte zábal, ktorý necháte pôsobiť cez noc.

Cibuľa: Odrežte plátok cibule, posypte ho trochou soli a priložte ku kuriemu oku. Zabaľte a nechajte pôsobiť cez noc. Druhá metóda je pokvapkať plátok cibule trochou citrónovej šťavy, zabaliť a nechať pôsobiť cez noc.

Banánová šupka: Odrežte kúsok šupky, priložte bielou časťou ku kuriemu oku, zabaľte a nechajte pôsobiť.

Hrozienka: Niektorí ľudia odporúčajú pri liečbe kurieho oka aj sušené hrozienka. Prekrojte ich na polovicu a priložte na kurie oko. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín – ideálne celú noc.

Terpentín: Namočte vatový tampón alebo kúsok handričky do roztoku, priložte na kurie oko a zabaľte. Terpentín pôsobí antisepticky a kurie oko rýchlo zmäkčí. Postupným používaním kurie oko celkom zmizne.

Ak chcete zabrániť návratu tohoto kožného problému, myslite aj na prevenciu. Dôležitá je vhodná obuv a pravidelné odstraňovanie odumretých buniek na chodidlách.

foto: reprofoto stylesamba

Picture of Janka

Janka

Rada pripravujem chutné a zdravé recepty. Najlepšie prísady sú tie,, ktoré si vypestujete vo svojej záhradke.

Dnes najobľúbenejšie