Obed z jednej panvice: Kuracie stehná s ryžou a zeleninou

Skvelý recept, ktorý som si priniesla z môjho pobytu v Katalánsku. Vynikajúce a rýchle jedlo, ktoré pripravíte na jednom plechu – rýchlo a jednoducho.

Skvelý recept, ktorý som si priniesla z môjho pobytu v Katalánsku. Vynikajúce a rýchle jedlo, ktoré pripravíte na jednom plechu – rýchlo a jednoducho.

Potrebujeme:

4 ks kuracích stehien dolných

1 väčšiu cibuľu

1 väčšiu mrkvu

1 červenú papriku

1 paradajku

...

1 menšiu konzervu hrášku

1 menšiu konzervu kukurice

2 strúčiky cesnaku

1 šálku nevarenej ryže

1-2 šálky vývaru alebo vody

Soľ a korenie podľa chuti

Rastlinný olej

Postup:

Kuracie stehná umyjeme a ochutíme soľou a korením. Na panvici rozpálime rastlinný olej a kuracie stehienka orestujeme dozlatista – potom stehienka vyberieme a preložíme na tanier.

X9J7QpMsVNU

Zeleninu umyjeme, cibuľu nakrájame nadrobno, mrkvu nastrúhame a papriku aj paradajku tiež nakrájame nadrobno. Na panvici, kde sa predtým restovali stehienka orestujeme dozlatista cibuľu. Potom pridáme mrkvu, paradajku, papriku a všetko spolu varíme 5 minút. Potom pridáme vývar, pretlačený cesnak a ryžu. Dobre premiešame a dusíme za občasného miešania na miernom ohni 20-25 minút.

J_YGg5iJTPc

Hrášok a kukuricu scedíme z nálevu a pridáme do ryžovej zmesi. Ak je to potrebné, pridajte ďalšiu vodu alebo vývar, aby sa ryža nepripálila.

DAOSeqIIMug

Nakoniec pridáme kuracie stehienka, zakryjeme a dusíme ešte približne 15 minút, alebo kým nie je mäso hotové.

Môžeme hneď podávať.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: vk