POTREBUJETE LEN UTERÁK: Najjednoduchšia metóda, ako spevniť a vyformovať postavu

22

Toshiki Fukutsudziováje známy japonský doktor, ktorý sa špecializuje na liečbu pacientov s problémami chrbtice a panvovej kosti. Už dlhých 10 rokov sa pokúša vyvinúť metódu, ktorá by ľuďom dopomohla k správnemu držaniu tela a k posilneniu chrbta aj brušných svalov. Teraz sa mu to konečne podarilo, a dokonca lepšie, ako predpokladal.

Doktor totiž prišiel na spôsob, vďaka ktorému pacienti nie len posilňujú svoju chrbticu, ale navyše aj chudnú. Spočíva to v jednoduchom cviku, ktorý okrem iného aj redukuje tuk v oblasti pása. Najlepšie na tom však je, že táto revolučná metóda chudnutia vám denne nezaberie viac ako 5 minút a jediné, čo k nej potrebujete, je uterák.

Ako na to?

Uterák stočte do pevnej rolky a obviažte ho stuhou, gumičkou alebo špagátikom, aby sa neroztočil. Potom si ľahnite na rovný a tvrdý povrch, najlepšie na zem. Posteľ ani gauč v tomto prípade nie sú vhodné, pretože sú príliš mäkké. Stočeným uterákom si podložte chrbát v mieste, kde sa chrbtica kriví (teda zhruba do oblasti krížov). Nohy roztiahnite približne na šírku ramien, ale špičky nasmerujte k sebe. Vyrovnané ruky dajte nad hlavu dlaňami k zemi. V Tejto polohe zotrvajte 5 minút.

Lepšie výsledky dosiahnete, ak budete cvik opakovať trikrát denne, vždy po dobu 5 minút. Pre začiatočníkov môže byť toto cvičenie spočiatku náročné a bolestivé, no po každom jeho opakovaní sa bolesť zmierni, až napokon celkom ustúpi. Účinky by sa mali dostaviť už po niekoľkých týždňoch. Chrbtica by sa mala spevniť a zbaviť by ste sa mali aj nadbytočného tuku v páse.

Táto nová metóda na chudnutie a spevnenie tela sa môže zdať ako príliš jednoduchá a možno neefektívna, ale podľa doktorky Fukutsudziovej je pri jej správnom prevedení a pravidelnom opakovaní naozaj účinná. A ak neveríte, môžete si ju pokojne sami vyskúšať. Keďže nestojí absolútne nič, nemáte tým čo stratiť.

 

Témy:


Pridajte svoj komentár