Nosíte peňaženku v zadnom vrecku nohavíc? Mali by ste ste s tým čím skôr prestať!

Ak radi nosíte peňaženku vo vrecku nohavíc, toto vás asi nepoteší

Mnohí muži radi nosia svoju peňaženku v zadnom vrecku nohavíc. Je to síce praktické, ale je to skôr na škodu, ako na úžitok. Ak patríte medzi nich alebo ak ju tak nosí váš partner, určite mu to vyhovorte. To, že je to jednoduchá korisť pre zlodejov je známa vec. Ale škodí to aj zdraviu!

Zdá sa, že tak, ako ženám škodí nosenie ťažkej kabelky na pleci, tak podobne sú na tom muži, ktorí radi nosia všetko vo vreckách. Keď máte v peňaženke doklady, peniaze a rôzne kartičky, ani sa to nezdá, ale naberá celkom na váhe. Newyorský chiropraktik, doktor Arnie Angrist, varuje, že to škodí chrbtici, krku, bokom, aj panve. Netrpí však iba chrbtica, ale aj oblasť vášho pozadia, kde dochádza k narúšaniu nervov, tepien a svalov, ktoré s týmto miestom priamo súvisia. „Tlak spôsobený peňaženkou môže viesť podráždeniu množstva dôležitých štruktúr, ako sú sedacie nervy, lokálne svaly, tepny a žily,“ vysvetľuje doktor Chris Good, ktorý je profesorom klinickej vedy.

A čo na to vaša chrbtica?

Keď sedíte na peňaženke, môže vám to spôsobiť problémy kvôli pokrivenosti chrbtice.„Vytvára to asymetriu a narúša rovnováhu, čím skriví vašu panvu a boky,“ povedal Dr. Angrist pre magazín The Huffington Post. Dochádza k tomu, že je jeden bok vyššie ako druhý, teda chrbtica nie je dostatočne vyvážená a dochádza k bolestivým problémom.

Toto nepotrebujete

Druhým dôvodom, prečo by ste sa mali noseniu peňaženky v zadnom vrecku vyhýbať je tiež celkom jednoduchý. Chrbtica sa nakláňa a telo sa snaží toto naklonenie kompenzovať. A výsledok? Bolesti chrbtice, svalov a problémy s kĺbmi, pretože namiesto toho, aby ste chodili vystretí, krivíte svoju chrbticu.

Ako si s tým poradiť?

Tento zlozvyk je na pohľad síce celkom nevinný, ale riskovať pokrivenie chrbtice by ste nemali. Vedie to k bolesti, za ktorú to nestojí. Preto radšej urobte jednoduché opatrenia, ktorými si môžete pomôcť. Peňaženku pravidelne zbavujte nepotrebných vecí, ktoré ju zbytočne zaťažujú. Namiesto vo vrecku ju môžete nosiť aj v malej taštičke, ktorú budete nosiť krížom cez seba tak, aby sa váha rozložila rovnomerne. A ak už vás začali trápiť prvotné bolesti, skúste cviky na chrbticu, ktoré vám pomôžu dať ju trochu do poriadku.

...