Nikdy by som neverila, že táto prísada funguje, no dokáže odstrániť mastné škvrny z utierok a obrusov ako nič iné!

Narazila som na staré rady do domácnosti v knižke z našej mestskej knižnice a zaujal ma tam naozaj zvláštny tip, ako odstrániť mastnotu z kuchynských utierok a obrusov.

Narazila som na staré rady do domácnosti v knižke z našej mestskej knižnice a zaujal ma tam naozaj zvláštny tip, ako odstrániť mastnotu z kuchynských utierok a obrusov. Všetko, čo potrebujete je horčicový prášok a voda. Zo srandy som vyskúšala a môžem povedať, že sa podarilo, ja som to vyskúšala na kuchynské utierky a uteráky zamastené od krémov. Ak sa pasujete s mastnými škvrnami a bez úspechu, možno vám to pomôže.

Potrebujeme:

2 lyžice horčicového prášku

1 liter horúcej vody

Postup:

Zmiešame a keď sa horčicový prášok rozpustí, namočíme prádlo a necháme namočené cez noc. Potom vyperieme ako zvyčajne a je to!

Ešte jeden môj trik na perfektne bielu bielizeň!

Ak potrebujete biele prádlo vydezinfikovať, vyčistiť a vrátiť mu žiarivú bielosť mám ešte jeden tip, spolu s pracím práškom pridajte do vody a amoniak.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak potrebujete vrátiť späť do života aj staršie veci z vlny, namočte ich na 5 hodín do tohto roztoku: 10 litrov vody s teplotou 50 stupňov, 1 lyžicu soli, 1 lyžicu amoniaku a 1 lyžicu peroxidu vodíka. Potom vyperieme ako zvyčajne, zvolíme však program jemné pranie.

Jarka I.